Zygarski ma rację, potrzebna będzie polska Norymberga

1
534


Wielu jeszcze jest w szoku, po brutalnej, sobotniej akcji policji w Warszawie i rzopędzeniu protestu przedsiębiorców. Policja pobiła senatora RP i posłankę.Pojawiło się sporo wypowiedzi zapowiadających rozliczenie winnych tego, iż policja zachowywała się jak „gestapo” albo ZOMO w stanie wojennym. Zgadzam się z Piotrem Zygarskim, który stwierdził, iż w wolnej Polsce, po odzyskaniu przez Polskę wolności, niezbędna będzie weryfikacja w służbach mundurowych i wydalenie ze służby tych, którzy uczestniczyli w łamaniu praw obywatelskich. Tak, Wasze twarze, pisowscy policjanci są znane.  Zgadzam się z postulatem Zygarskiego, który zapowiada odebranie przywilejów emerytalnych pisowskim policjantom. To słuszny postulat. Zostaliście ostrzeżeni, żeby potem nie było skomlenia, że nie macie z czego żyć! Wasze zachowanie nie stanowi dla mnie zaskoczenia.  Spodziewam się po Was najgorszego.  Rację ma Roman Giertych, ostrzegający Jarosława Gowina, przypominający mu historię Andrzeja Leppera. Wiem, jesteście zdolni do najgorszych zbrodni.

Sprawa rozliczenia zbrodni pisowskich, w obliczu działań policji, wobec spodziewanych szykan wobec środowisk demokratycznych, wobec spodziwenego nasilania represji politycznych, musi zostać jasno postawiona. Na szczęście kandydaci, w zbliżających się wyborach nie unikają tego tematu. Środowiska demokratyczne muszą jednak pilnować polityków, aby nie próbowali się wymigać od odpowiedzialności i wykonania niezbędnej pracy. Władysław Kosiniak Kamysz ma rację, twierdząc, iż powinna powstać Komisja Prawa i Sprawiedliwości. Kandydat zaznacza, iż nazwa nie jest przypadkowa. Lata rządów PiS-u, niszczenie demokratycznego ustroju, budowa autorytarnego państwa, wielokrotne łamanie Konstytucji, muszą zostać rozliczone, jak i wielkie, kryminalne-gospodarcze PiS-u. Praca takiej Komisji, jak i Prokuratury, winna skutkować wytoczeniu czołówce PiS-u procesu, który nazwijmy Polską Norymbergą.Powinni tam na ławie oskarżonych zasiąść za złamanie konstytucji, tacy zbrodniarze jak Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Mariusz Kamiński, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński. Marszałek Sejmu Kuchciński, Beata Szydło, Mateusz Morawiecki. Zbigniew Ziobro i inni. Nie mnie określać tutaj kształt ławy oskarżonych. Tego niech dokona owa Komisja Prawa i Sprawiedliwości. PiS jednak winien zostać uznany za zorganizowaną grupę, o charakterze przestępczym.

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości winni otrzymać, przynajmniej 10-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych, a jeśli wykazywali się aktywnością, to 25 letni zakaz pełnienia funkcji publicznych.

W serii osobnych procesów odpowiadać winni afer jak afera SKOKÓW. Tutaj nie powinno być problemów ze zgromadzeniem materiału dowodowego.W procesach karnych winni także odpowiadać policjanci, winni zamordowania Jakuba Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu. Takich mordów było więcej. Wszystkie one winne zostać wyjaśnione. Jeżeli w przyszłości chcemy uniknąć pisowskiej recydywy. Winni muszą wiedzieć i czuć, iż nie pozostaną bezkarni. To powinno być jasno i oczywiste. Rafał Trzaskowski także zapowiada ukaranie winnych. Dobrze, iż w tej sprawie istnieje zgoda.  

W Niemczech po zakończeniu II wojny światowej dokonano skutecznej denazyfikacji. W Polsce też potrzebna będzie depisyzacja. Jeżeli w przyszłości chcemy uniknąpisowskiej ć recydywy, warto także pomyśleć nad rozliczeniem Kościoła katolickiego, który stanowił jeden z filarów, w oparciu o który budowano państwo autorytarne. Nie unikniemy pisowskiej recydywy, jeżeli Kościół będzie państwem w państwie, będzie stał ponad prawem, zaś kościelni złoczyńcy pokazani zostaną, co najwyżej, w kolejnym, dziesiątym w filmie braci Siekielskich, po czym wszystko wróci, do kościelno – kryminalnej normy.

Powiem szczerze, w tej chwili nie wiem jak to uczynić? Wiem jednak, że nie można pozostawić sobie, swojemu biegowi.  Może jednak w w tej polskiej Norymberdze na ławie oskarżonych powinny znaleźć się takie ostoje pisowskiej dyktatury, jak Tadeusz Rydzyk? Oto jest pytanie! Na pewno potrzebna będzie weryfikacja w polskiej dyplomacji i wielu dziedzinach życia.

Polonia amerykańska też zostanie rozliczona

Jest także prawdą, iż spora część tak zwanej Polonii w USA, czynnie wspierała budowanie polskiego systemu autorytarnego. Tutaj akurat sprawa jest prosta, aczkolwiek na razie nie ujawnię pomysłu w tej sprawie. Jednak twórcy państwa pisowskiego muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie pozostaną bezkarni.  Niech potem nie będą zaskoczeni.  Polacy przyjdą po Was!

Foto: nasze miasto.pl

Wideo: @Zbyszek G

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

  1. Ja już dawno o tym pisałem, że w Polsce potrzebna jest Norymberga i pewnie od dwóch lat lub wiecej. Tak, że jakiś Zygarski o tym pisze tzn, że ściągnął to ode mnie. A żeby szybko się to potoczył to trzeba ich wszyskich internować aby nie pouczekali za granicę albo się pochowali w Polsce.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: