Zmiany w polonijnym radiu

3
802

Związek Narodowy Polski zafundował nam spore zamieszanie w polonijnym radiu. Stacja 1490 AM wystawiona została na sprzedaż.Wtajemniczeni twierdzą, iż kierownictwo ZNP  liczy, że stację sprzeda wraz z audycjami, czyli  z osobami,które wykupywały czas antenowy.   Studia radiowe w Oak Park zostały wyposażone zostały w nowe mikrofony, dokonano tam znacznego liftingu, aby jakoś to wyglądało.  Jednocześnie uruchomiono program jak to nazwano „polski mix” na paśmie FM 103.1.  To nie jest nowe pasmo na polonijnym rynku. Kiedyś na 103.1 nadawał pan Chołodecki. Jeżeli chodzi o zasięg, to 103.1 nie może równać się z dwupasmowym, Polskim FM.

Powiem szczerze, iż to moim zdaniem ryzykowane pociągnięcie. Obecnie dzięki internetowi możemy w domu lub w trakcie jazdy samochodem słuchać sobie ulubionej stacji, na przykład Radia TOK FM, czy Radia Zet lub RMF, albo każdego innego.  Internet przejmować będzie wielu słuchaczy radia.

1490 AM pozostało ze swoimi programami takim dziwolągiem. Serwisy informacyjne, z wiadomościami z Polski  przygotowywane są  przez radio „publiczne” PiS, są znacznie bardziej zakłamane, niż pamiętne przez niektórych, słynne programy Roberta Lewandowskiego. Pamiętacie jak Lewandowski oburzał się, że: „tej Solidarności to tylko strajkować się chce!”. 1490 AM dobrze wpisuje się w tę tradycję polonijnego, intelektualnego oszustwa.

Na 103.1 poranek z Magdą Marczewską. Sporo muzyki i  takiego sobie gadania o niczym dla jeszcze zaspanych.  Potem ma być jakiś program rozrywkowy między innymi  z Jackiem Zielińskiem. Osoby wtajemniczone w to co dzieje się w ZNP mówią, że w Związku liczą na to, że wraz z zakończeniem kontraktu programy z 1490 AM przechodzić będą na pasmo FM 103.1. Problem w tym, że z tego co nam wiadomo, to nie specjalnie są chętni na kupno 1490 AM.

Działania ZNP związane były zapewne z sukcesem Polskiego FM, który nadając ma dwóch pasmach jest doskonale słyszalny od południowego Wisconsin, po północną Indianę. Pasmo 103.1 posiada znacznie mniejszy zasięg.  Dobrze w Illinois słychać w Illinois stacje 1300 AM i 1080 AM.   103.1 jeszcze nie sprawdziliśmy, zwłaszcza na południu stanu i w północnej Indianie, gdzie przeprowadziło się wielu Polonusów.

Oczywiście nie ma co liczyć, że kiedykolwiek ktoś rozliczy kierownictwo ZNP z tych inwestycji. Oczywiście nikt nigdy nie rozliczy. Obecnie w polonijnych mediach reklamowany jest film Bootoks. Pada tam takie zdanie: „czym się różni koncern medyczny od mafii”. Powiem szczerze, nie wiem czym się różni. Moim zdaniem zaś ZNP od mafii niczym się nie różni. To bowiem organizacja działająca w myśl najlepszych mafijnych wzorców.

Andrzej Jarmakowski

3 Komentarze

  1. Moje dwa grosze
    Sluchalem Jackow I Piotrka M. w 1030 byly to fajne popoludniowki. gdy Jacek N. oglosil ze stacja chicago powstaje myslalem Wow..ale niestety tylko 30 min konkursu sluchalem , reszta nic ciekawego wrazenie odnosilem ze wszyscy tam ,a szczegulnie juz w piatek chcieli jakos do 4 godz dotrwac , aby pare piosenek za dwadziescia pelna godz puscic, potem reklamy no i I wiadomosci Teraz wiadomosci sa co pol godz I same piosenki ? Jako Kierowca slucham wszystkich audycij w polonijnym swiadku. Niektore sa fajne jak np wasewicz na fm czy wander o chicago ciekawostki , bekker czy wielich na 1030 nawet policjant Mariusz czy holdys na echo czy sie z nim zgadzam czy nie , no i Rzepkowski mozna posluchac . Mysle ze takie rozmowy czasem smieszne miedzy jackami I te umcy umcy piosenki to jednak zamalo jak dla mnie Ale to Moja tylko moja ,,,I na litosc czemu Tak sie wzbraniaja od ciekawych I kontrowersyjnych tematow i telefonow od sluchaczy To przyciaga

  2. Propisowskie radio? Nie dziękuję. Pan Niemczyk za kasę zrobi wszystko, nawet będzie udawał dziennikarza

Comments are closed.