Złodziejstwo rządu Morawieckiego, skok na OFE

0
1039

Zastanawiano się nad źródłami finansowania tak zwanej piątki Kaczyńskiego, czyli kolejnych programów rozdawniczych proponowanych przez rząd PiS. Poznaliśmy odpowiedź na to pytanie. Finansowaniem tym będzie nowy podatek Morawieckiego, kolejny haracz nałożony na środki, które miały pracować na wyższe emerytury Polaków.  PiS dokonuje kolejnego skoku na kasę, tym razem na OFE. Nie można dać się zwieść bałamutnym hasłom stawianym przez rząd PiS, ten rząd niczego nie daje, on jedynie zabiera.

Premier Mateusz Morawiecki, wywiesił białą flagę przyznając rację Platformie Obywatelskiej, publicznie przyznając, iż PiS nie posiada środków na realizację obietnic wyborczych, nie ma pieniędzy nawet na realizację tych obietnic wyborczych z kampanii 2005 roku.

Co w tej sytuacji robi premier i rząd? Na wszystkich oszczędzających w OFE nakłada podatek Morawieckiego. W przypadku OFE rząd daje Polakom wybór między jednym złem, a drugim złem. Możemy przenieść środki z OFE, które tylko mogłyby być i tak tylko wykorzystane na naszą emeryturę na inne konto, na konto IKE, ale co się wtedy stanie, rząd PiS zabierze  15% oszczędności zgromadzonych w OFE. W ten sposób rząd PiS zyskać może w ciągu dwóch lat zyskać  nawet 24 miliardy złotych na sfinansowanie swoich kolejnych „piątek”.

Tutaj trzeba uważać podatek Morawieckiego zapłacimy od razu, w ciągu dwóch lat, ale z funduszy tych korzystać będziemy za kilkanaście lat, gdy dana osoba przejdzie na emeryturę.

To pierwszy przypadek w dziejach świata, kiedy rząd pobiera podatek z kilkudziesięcioletnim wyprzedzeniem. No dobrze. Mateusz Morawiecki mówi, jak ktoś nie chce, abyśmy go obłupili z tych 15% może przenieść swoje środki do ZUS. Jednak tu też jest haczyk, uwaga likwiduje w przypadku przeniesienia środków do ZUS subkonto. PiS nie przeniesie pieniędzy za subkonto oszczędzającego, zachowując dziedziczenie i stosunkowo wysoką rewaloryzację adekwatną do wzrostu PKB.  Nic z tych rzeczy.

Wszystkie pieniądze z OFE zostaną przeniesione na subkonto oszczędzającego, już bez dziedziczenia. W praktyce jest to likwidacja II filaru systemu emerytalnego.

Dlaczego rząd przedstawił swoją propozycję teraz tuż przed świętami. Dlatego, iż do końca kwietnia rząd musi przedstawić w Brukseli dane dotyczące finansów publicznych. 

PiS pragnie także dokonać głębszej nacjonalizacji spółek notowanych na giełdzie, wprowadzenie tam Misiewiczów, stworzenie oligarchicznego systemu, takiego jak w putinowskiej Rosji.

Eksperci, ekonomiści nie zostawiają na pomysłach Morawieckiego suchej nitki. Ostrzegają, że kolejnym krótkim będzie przejęcie przez państwo wszystkich środków, jakie Polacy przez lata zgromadzili w ZUS. Co na ten temat twierdziła Koalicja Obywatelska? Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat. Proponowane zmiany przez Morawieckiego, to klasyczny przykład złodziejstwa dokonywanego przez państwo.

opracował AJ

Foto: Salon24

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: