Złamane serce epidemiologów

0
41


Do wyborów pozostało raptem 19 dni. Kandydaci niczym maratończycy, po przebiegnięciu długiego dystansu, rozpoczęli na stadionie ostatnie okrążenie, poszukując w zmęczonym, wyczerpanym już długodystansowcu sił na finisz. Gdy piszę te słowa, swoje głosy oddało już 15 milionów Amerykanów. W Ameryce coś się dzieje, nigdy tak wielu ludzi nie głosowało podczas wczesnego głosowania. Czeka nas błękitne tsunami?Wysoce to prawdopodobne. Kampania przebiega w cieniu pandemii. W ciągu ostatnich siedmiu dni, każdy dzień przynosił wzrost ilości odnotowanych, nowych przypadków zarażenie koronawirusem. Eksperci nie ukrywają, że ostatnie dni złamały serce, epidemiologów i obecnie spodziewają się najgorszego. Także za sprawą urzędującego prezydenta, którego chyba już tylko cud, mógłby uchronić od porażki. Prezydent organizuje wiece w w Michigan, w Wisconsin,  czyli w stanach notujących rekordowe ilości zachorowań. Na trumpowych wiecach nie ma masek. Niech nikogo nie zmyli grupka stojąca za prezydentem w maskach. To tylko na potrzeby propagandy. Na wiecach Trumpa 90% uczestników nie nosi masek.

Ameryka, a przynajmniej jej część zwariowała, odbiło jej.  Stany Zjednoczone to jedyny kraj świata, gdzie maska lub jej brak, stały się polityczną manifestacją. Serce ekspertów zajmujących się zdrowiem, publicznym zostało złamane, gdyż pewnie sprawdzi się pesymistyczna przepowiednia dr Fauci, że dzienna liczba nowych przypadków zarażenia koronawirusem w USA przekroczy 100.000 tysięcy. To oczywiste, że organizacja wielkich wieców, jest dzisiaj skrajnym brakiem odpowiedzialności. Prezydent żyje w  swoim zamkniętym świecie.  Dla niego liczy się tylko kampania i wygrana! Cena nie ma znaczenia, cel uświęca środki. Dla niego nie ma znaczenia ilu ludzi zachoruje. Przyzwoitość uleciała jak poranna mgła. Przestała istnieć!

Przez chwilę słuchałem bełkotu Trumpa w Michigan. Niedawno aresztowano w Michigan 19 osób, którzy zawiązali konspirację, w celu porwania Pani gubernator Michigan. Prezydent krytykując gubernator, nie potępiając terrorystów, jakby dał im przyzwolenie do działania.  Mam nadzieję, iż jeszcze 19 dni i koniec tego koszmaru. Zacznie się powrót do normalności.

Rudy Giuliani, ponoć kiedyś był porządnym człowiekiem. Obecnie stał się  jednostką realizujące cele stawiane przez rosyjski wywiad. Giuliani powiela zmyślone i spreparowane przez rosyjski wywiad bajki dotyczące rodziny Joe Bidena. Nigdy w historii Ameryki nie było tak, aby w najbliższym otoczeniu prezydenta znajdowali się ludzie stanowiący, wykorzystywaną wartość dla obcego, w tym przypadku rosyjskiego wywiadu.

W ogóle jest tak, że porażka Donalda Trumpa wcale nie musi dla niego oznaczać grzecznego opuszczenia Białego Domu przez obecnego lokatora. Prezydent nie chroniony już prezydenckim immunitetem może być obiektem wielu dochodzeń, które się toczyły lub zostały wstrzymane, z uwagi na stanowisko zajmowane przez Donalda Trumpa.

Wiece Trumpa pełne są kłamstw i personalnych ataków, które mają zmobilizować elektorat prezydenta.Jednym z ulubionych celów ataków jest dr Fauci. Prezydent stwierdził, iż jest on demokratą. Na zajmowane obecnie stanowisko dr Fauci powołał Ronald Reagan. Nie muszę przypominać, iż Reagan nie był demokratą. Inne republikanin Georege W. Bush doktorowi Fauci przyznał „Medal Wolności”.  Fauci pracował dla republikańskich i demokratycznych administracji. Nie jest związany z jakąkolwiek partią, jest ekspertem pracującym dla Ameryki. Prawda, to kolejna wartość, która zamieniła się z promyk , przelatujący i gasnący po krótkiej chwili.

Kampania odbywa się wśród wrzasku prawicowych mediów, straszących Amerykanów, jeżeli prezydentem zostanie Biden, nastąpi koniec świata.Polaków kiedyś straszono uchodźcami, rozsiewającymi rzekomo zarazki. Straszono środowiskami LGBT. W Ameryce straszy się rzekomymi lewakami, choć nikt po prawdzie nie zdefiniował kto jest lewakiem i co to jest?

Stawką w tych wyborach jest amerykańska demokracja. To wiemy na pewno! Gramy o wysoką stawkę.

Andrzej Jarmakowski