Ziobro chroni pedofilii w sutannach

0
570

Posłowie Koalicji Europejskiej zorganizowali w parlamencie konferencję prasową, podczas której poinformowano, iż minął kolejny dzień, po ogłoszeniu przez polski Episkopat raportu dotyczącego pedofilii w Kościele katolickim. Raport mówi o tym, co Kościołowi udało się ustalić, W dokumencie czytamy, o 382 przypadkach księży, którzy skrzywdzili dzieci.

Wczoraj zebrała się Konferencja Episkopatu Polski, przedstawiono między innymi list jaki ma zostać odczytany w parafiach podczas niedzielnych mszy świętych. Biskupi podczas Konferencji zostaną poinformowani co mają robić w takich przypadkach. Najgorsze jest to, że niestety nie wie, co w, takich wypadkach ma robić państwo polskie.

Zdaniem posłów opozycji Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro łamie prawo, a konkretnie nie wszczynając stosownych postępowań, łamie art. 231 Kodeksu karnego.

Rodzi się pytanie dlaczego partia rządząca nie rozpoczyna dochodzeń w przypadku kiedy przestępstwa zostały opisane i wskazane. Chodzi o przestępstwa pedofilii, czyli o popełnienie czynów zagrożonych bardzo wysoką sankcją.

Z tego powodu posłowie opozycji złożyli do prokuratury doniesienie o niedopełnieniu obowiązków służbowych przez prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Ostatnie cztery lata pokazały, że państwo PiS nie stanęło po stronie ofiar kościelnej pedofilii. Państwo PiS nie stanęło po stronie dzieci.

Na stole leży raport Episkopatu Polski, w którym przedstawiono bardzo twarde dane.

Mimo tego prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę nie zrobiła nic w tej sprawie.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej jaką zorganizowano w sprawie bezczynności Zbigniewa Ziobry.

Foto: Radio eM

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: