Żenujący występ Patryka Jakiego

1
827


Właśnie dowiedzieliśmy się, iż Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu postępowania w związku z naruszaniem przez Polskę unijnego prawa. Tym razem chodzi o izbę dyscyplinującą sędziów w Sądzie Najwyższym. Zdaniem Komisji nowy system dyscyplinarny wobec sędziów podważa sędziowską niezawisłość. Narusza to zasady prawa Unii Europejskiej, zgodnie z wymogami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Komisja Europejska przechodząc do drugiego etapu procedury podkreśliła, że Polska nie wypełniła zobowiązań wynikających z traktatu 267 Traktatu Europejskiego.

Najważniejszy jest etap trzeci, gdzie wysłana może zostać skarga na Polskę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Póki to w Parlamencie Europejskim wystąpił Patryk Jaki domagając się wstrzymania procedury związanej z art. 7 Traktatu. Niestety, Jaki mówił w sposób mało zrozumiały. Popisując się na twitterze, do wystąpienia Jakiego dodano napisy, aby można było zrozumieć o co gościowi z Polski chodzi. To oczywiście dla odbiorców twittera w Polsce, gdyż w Brukseli, mało kto jego wystąpienia słuchał, jeśli słuchał, to i tak nie zrozumiał, o co temu Polakowi chodzi.

To kolejny przykład kompromitowania Polski w Parlamencie Europejskim przez polityków PiS.

Słynny film „Miś” to pikuś przy dokonaniach specjalistów z Prawa i Sprawiedliwości.  Zobaczycie tutaj dwie wersje z twittera i taką z rzeczywistego wystąpienia.  „PiS in action”. Oczywiście skutek wystąpienia Jakiego jest żaden. Komisja Europejska właśnie przeszła do kolejnego etapu dyscyplinowania Polski, mimo ostrego, nawet z przytupem sprzeciwu Patryka Jakiego.

Foto: Radio Opole

Wideo: @Zbyszek G

1 Komentarz

  1. Ale co od Patryka Jakiego wymagać, jak on nie jest prawnikiem i gdyby nie zapisał się do PiS-u, to by w magazynie towar układał. Patryś jest po jakieś śmiesznej szkółce, wzięty “z ulicy’. W sporze z Hanną Gronkiewicz -Waltz przegrał wszystkie procesy, m.in o kary pieniężne nałożone na “bufetową”. A to co mówi Patryś nie ma żadnego znaczenia.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: