Zbojkotować zaprzysiężenie Andrzeja Dudy

0
130


Andrzej Duda nie wygrał wyborów uczciwie. Nie były to uczciwe wybory, nie była to uczciwa kampania wyborcza. Na rzecz Dudy zaangażował się cały aparat państwa, z telewizją publiczną, która opowiadała niestworzone historie. Wyobraźmy sobie uroczystość zaprzysiężenia. Andrzej Duda przysięgać będzie na Konstytucję, którą wielokrotnie łamał.Przecież każdy przyzwoity człowiek w tym momencie będzie miał problem z zachowaniem powagi. Jedyne co można zrobić, to wybuchnąć śmiechem, konstatując, iż bierzemy udział w jakimś surrealistycznym widowisku.

Andrzej Duda nie wygrał wyborów uczciwie, więc nie jest dla mnie prawowitym prezydentem, jest jedynie samozwańcem, politycznym oszustem.

W Polsce PiS, rządzi w sposób dyktatorski. Opozycja w parlamencie nie ma szans na przegłosowanie swoich pomysłów, nawet nie ma szans na ich przedstawienie. W trakcie rządów dyktatorskich, opozycja może jedynie prowadzić politykę symbolicznych gestów. Odmowa legitymizacji oszustwa jest gestem, tylko gestem, ale takim, który zostanie zauważony, nie tylko w Polsce.

Proszę mi nie opowiadać dyrdymałów, o szacunku wobec instytucji prezydenta i szacunku dla państwa, co podobno wymaga uczestnictwa w tym cyrku. No, nie mogę. To państwo PiS jest stałym klientem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. To państwo nie wykonuje wyroków tego Trybunału, do czego jest zobowiązane. To państwo zbrukało wszystkie wartości, a jakie zabiegaliśmy walcząc z komunistycznym totalitaryzmem.

Szacunek dla urzędu prezydenta? Wolne żarty, szacunek dla urzędu został zbrukany wielokrotnie przez Andrzeja Dudę, choćby wówczas, gdy obojętnie patrzył na łamanie konstytucji, na którą ten samozwaniec będzie przysięgał.

Mają rację, te wszystkie wybitne polskie osobistości, które nie uległy i zaprzysiężenie Dudy zbojkotują. To nie jest miejsce, gdzie pojawić mogą się ludzie przyzwoici. Borysowi Budce mogę przypomnieć stwierdzenie Władysława Bartoszewskiego, iż „warto być przyzwoitym”.

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: