Zawiadomienie do prokuratury ws. podkomisji Macierewicza

0
686


Posłowie opozycji zorganizowali w parlamencie  konferencję prasową, poświęconą złożeniu zawiadomieniu do prokuratur,y o możliwości popełnienie przestępstwa przez Antoniego Macierewicza.  Sprawa jest bolesna i przykra. Antoni Macierewicz wystawił na pośmiewisko państwo polskie, pamięć o ofiarach tej  tragicznej w skutkach smoleńskiej katastrofy lotniczej. Chodzi oczywiście o działania tak zwanej Podkomisji d/s wypadków lotniczych. W tej chwili nie wiadomo kto wchodzi w skład tej podkomisji, co ona robi.

Antoni Macierewicz wzywa obecnie polityków opozycji na przesłuchania. W przesłuchaniach tych nikt nie uczestniczy, poza żołnierzem na warcie. Na stronie internetowej podkomisji nie ma nawet składu podkomisji, gdyż jej członkowie dawno uciekli z kraju. Uciekli przed odpowiedzialnością za bzdury wygadywane przez Podkomisję.W trakcie przesłuchania Macierewicz sam sobie wystawił legitymację  członka owej podkomisji.  To przykre, iż to tragiczne wydarzenie, zaczyna przypominać kabaret.

Są to działania wystawiające państwo polskie na śmieszność. Podkomisji tej nigdy nie udało się podważyć ani jednego słowa, przecinka z raportu podkomisji Jerzego Millera. Choć pamiętam jak tutaj w Chicago Macierewicz na komicznej konferencji prasowej, unieważniał raport podkomisji Millera.

Oczywiście w państwie PiS wniosek do prokuratury posiada retoryczny charakter. Prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę, tworzy parasol ochronny nad przestępcami z PiS.

Podkomisja Macierewicza kosztowała Polaków miliony złotych. Dlatego zasadny jest wniosek do NIK o zbadanie zasadności wydatkowania państwowych funduszy przez podkomisję.

Działalność Antoniego Macierewicza, w tym nikomu niepotrzebne, kolejne ekshumacje ofiar katastrofy, sprawiały wielki ból rodzinom ofiar. Polska przegrała przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości  proces w sprawie ekshumacji prowadzonych w Polsce  wbrew woli rodziny. Ekshumacje te. Nazwijmy rzecz po imieniu, to taki przykład państwowego, pisowskiego łajdactwa.

Cała działalność Podkomisji Antoniego Macierewicza, propagowanie przez lata kłamstwa smoleńskiego jest takim przykładem państwowego łajdactwa. To Antoni Macierewicz zbudował podwaliny pod smoleńskie kłamstwo. Dzisiaj stoi na czele  Podkomisji, która nie istnieje, ale jednoosobowo prowadzi przesłuchania. W sumie działania te pokazują prawdziwą naturę państwa PiS.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: