Zatrzymano podejrzanego o strzelaninę w Charleston

2
350

ryanPo kilkunastu godzinach intensywnych poszukiwań zatrzymano podejrzanego o dokonanie ataku z bronią w ręku w kościele w Charleston. Potencjalny sprawca odnalazł po obławie w sąsiednim stanie – w Karolinie Północnej.

Sprawca strzelaniny w kościele w amerykańskim Charleston to 21-letni Dylann Roof.

W czwartek rano dom wuja Dylanna Roofa odwiedzili funkcjonariusze FBI. Pokazali mu portret pamięciowy 21-latka, a ten potwierdził jego tożsamość. Wujek opisuje 21-latka jako “cichego i łagodnego”. Na tegoroczne urodziny ojciec miał wręczyć mu pistolet kalibru 45.

Według policji, Dylann Roof był już wcześniej notowany za inne przestępstwa, między innymi związane z narkotykami. Na jego Facebooku widnieje zdjęcie w czarnej kurtce z naszywkami sławiącymi białą Afrykę, między innymi apartheid w RPA, oraz Rodezję , państwo, które potem przeistoczyło się w Rodezję, Rodezja zaś potem stała się Zimbabwe.
W środę w Charleston w Południowej Karolinie młody uzbrojony mężczyzna wdarł się do budynku Afrykańskiego Kościoła Metodystycznego i oddał kilka strzałów. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Zginęło dziewięć osób, w tym pastor. Burmistrz miasta nazwał zdarzenie “zbrodnią na tle rasowym”. Nie jest jednak pewnym, czy tak było, to na razie przypuszczenia. Policja bada motywy ataku, jednak wszystko wskazuje na rasistowskie motywy ataku.

Na podstawie CNN i IAR

Foto: mashable.com

2 Komentarze

  1. “Na jego Facebooku widnieje zdjęcie w czarnej kurtce z naszywkami sławiącymi białą Afrykę, między innymi apartheid w RPA, oraz Rodezję , państwo, które potem przeistoczyło się w Rodezję.”
    *
    Niejaki Rzepkowski na to:
    -Łeeeeellll…

  2. To oczywiście nie ma żadnego znaczenia dla sprawy, ale Rodezja potem zmieniła nazwę na Zimbabwe, ale gościu miał naszywkę Rodezji, to rzecz jasna nie ma kompletnie znaczenia dla sprawy, o co chodzi Rzepkowskiemu? To ja nie wiem….

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: