Zatrzymanie byłych szefów KNF nieuzasadnione, klęska Ziobry

1
738

Sąd Rejonowy w Szczecinie orzekł, że zatrzymanie byłych szefów KNF Andrzeja Jakubiaka i Wojciecha Kwaśniaka przez CBA było nieuzasadnione.   Chodzi o wydarzenia z 6 grudnia 2018 r. Jakubiaka, Kwaśniaka i ich czterech współpracowników przewieziono z Warszawy do Szczecina, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące SKOK Wołomin. Śledczy nie złożyli wniosku o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanych. Zastosowano wobec nich jedynie poręczenia majątkowe.

Przypomnijmy, iż zarząd SKOK Wołomin wynajął bandytów, którzy dotkliwie pobili Kwaśniaka.  Urzędnik badający aferę SKOK Wołomin ledwo uszedł z życiem. Sąd uznał, iż nie było podstaw ani do zatrzymania, ani stawiania zarzutów zatrzymanym. To oczywiście dotkliwa porażka Zbigniewa Ziobry. Ziobro skomentował decyzję sądu jako niesłuszną. Prokuratura pod przewodnictwem Zbigniewa Ziobry stworzyła parasol ochronny nad przestępcami z PiS. W tej sytuacji należy oczekiwać podjęcia działań prawnych przeciwko senatorowi PiS Grzegorzowi Biereckiemu. Choć pewnie to nie nastąpi, prokuratura nie ściga pisowskich oligarchów, jakim jest Bierecki.

Sprawę błyskawicznie skomentował na Twitterze mecenas Roman Giertych. Na jego koncie na twitterze znalazł się wpis: „”O której zostanie ogłoszona dymisja prokuratora Święczkowskiego, który ogłosił, że zatrzymanie p. Kwaśniaka i innych ma związek z ‘prawdziwą aferą KNF’? Bo chyba po dzisiejszej decyzji sądu dymisja Prokuratora Krajowego jest oczywista”. Oczywiście to pytanie retoryczne, Święczkowski jest częścią przestępczego pisowskiego układu zajętego tuszowaniem afery SKOK-ów. Dymisji nie będzie, gdyż prokurator Święczkowski to człowiek pozbawiony honoru, zaangażowany w przestępczą działalność prokuratury pod przewodnictwem Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego Przypomnijmy, iż nie tak dawno zwolniono z KNF urzędnika, który chciał do SKOK Stefczyka wprowadzenia Zarządu Komisarycznego.  To jeden z przykładów na zamiatanie afery SKOKÓW, największej finansowej afery III RP, pod dywan.

Sam Wojciech Kwaśniak w rozmowie z portalem „gazeta” pl wyraził nadzieję, iż decyzja sądu spowoduje refleksję u niektórych.  To się okaże, lecz osobiście wątpimy. Obecna prokuratura, to organ państwa działający na rzecz ochrony przestępczych działań PiS. Ani Prokuratura,ani inne organa nie były w stanie podjąć działań dla wyjaśnienia afery „Srebrnej”, nie wyjaśnią także afery SKOK-w.

Foto: Platforma News

Andrzej Jarmakowski

Foto: Foto: Business Insider

1 Komentarz

  1. Oni wszyscy , Ziobro, Święczkowski, Kaczyński, Bierecki i inni kwalifikują się do natychmiastowego zamknięcia w więzieniu. Kiedy to nastąpi ?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: