Zapaść onkologii

0
80


Sejm przegłosował budżet, a w zasadzie należałoby powiedzieć budżet pobożnych życzeń PiS.  W ekonomii jest obecnie tyle niewiadomych, że trudno cokolwiek przewidywać. To jedna sprawa. Druga to dbałość PiS o swoją partyjną propagandę, na którą Sejm przekazał 2 miliardy złotych. W Polsce nieudolne rządy Prawa i Sprawiedliwości doprowadziły do upadku publicznej służby zdrowia.  Likwidacją z braku funduszy zamknięcie, likwidacja grozi wielu placówkom. Upada polska onkologia. W Polsce odnotowujemy najwyższą w Unii śmiertelność na raka płuc. Wiele nowoczesnych terapii niedostępnych jest dla polskich pacjentów, choć dostępne są one dla pacjentów, w krajach uboższych jak Rumunia i Bułgaria.  O braku dostępności nowoczesnych terapii wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach.

W głosowaniu nad budżetem posłowie PiS odrzucili wszystkie poprawki do budżetu , zgłoszone przez opozycję. Na przykład PiS nie zgodził się na zwiększenie finansowania wielu szpitali onkologicznych.  Dla PiS-u ważniejsze jest zapewnienie funkcjonowania tak zwanej Telewizji Publicznej.

Pod tym względem kampania wyborcza w Polsce nie jest uczciwa.  Kandydat PiS Andrzej Duda może prowadzić kampanię, za pieniądze polskiego podatnika.  Może w niegodny atakować swoich oponentów.

Oczywistym jest, że dwa miliardy na onkologię, zamiast na propagandę Kurskiego nie uzdrowi polskiej służby zdrowia. Jednak pomoże setkom polskich pacjentów, chorującym na raka, umożliwi im skorzystanie z terapii ratującej życie. Jak podłym człowiek trzeba być, aby zamiast ratowania życia ludzi, wybrać propagandę.

Wieo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: