Zalewska zamknęła niepełnosprawne dzieci w domu

0
3536

Posłowie  Koalicji Europejskiej zorganizowali konferencję prasową wraz z dziećmi i rodzicami, którzy ucierpieli z powody niesprawiedliwych, wykluczających decyzji minister Edukacji Anny Zalewskiej.

Decyzje minister Anny Zalewskiej wykluczyły tysiące dzieci z niepełnosprawnością, z polskich szkół,   dzieci te wcześniej uczyły się z sukcesami w ramach edukacji integracyjnej. W konferencji prasowej wzięła udział matka tegorocznego maturzysty, którego przepisy wprowadzone przez Annę Zalewską wykluczyłyby ze szkoły. Musiałby dokończyć maturalną klasę ucząc się jedynie w domu.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych powiedzieli w trakcie konferencji, że wielokrotnie namawiali minister Zalewską do spotkania z nami.

Podczas konferencji głos zabrała także autorka petycji: „Pozwólcie nam uczyć się w szkole, pod którą podpisało się 100.000 osób. Te sto tysięcy osób zostało zignorowanych przez minister Zalewską i przez premiera Morawieckiego, nie odpowiedzieli oni na tę petycję.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci prosili Panią Poseł Gaasiuk Pihowicz o złożenie odpowiedniej interpelacji poselskiej w tej sprawie. Na interpelacje odpowiadano ogólnikami, uciekając od tematu.

Minister Zalewska wyrzuciła z polskich szkół dzieci z niepełnosprawnością.  Jak działa ten mechanizm w praktyce? W praktyce dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi posiadają dwie możliwości. Nauczanie w domu, zero kontaktu z rówieśnikami, albo konieczność uczęszczania na wszystkie lekcje w szkole, co często przekracza możliwości tych dzieci.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zostały zamknięte w czterech ścianach własnego domu.

Oczywiście dziecko z niepełnosprawnością ruchową może uczestniczyć we wszystkich zajęciach z matematyki, ale w czterech godzinach wychowania fizycznego, nie jest możliwe.

W efekcie mamy do czynienia ze znaczącym wykluczeniem tych dzieci, a to właśnie tym dzieciom jesteśmy winni specjalne, troskliwe traktowanie.

Ministerstwo Edukacji swoimi przepisami dokonuje praktycznie zamachu na polskiego ucznia.Podczas konferencji wystąpili młodzi ludzie, którzy oskarżyli minister Edukacji Annę Zalewską o to, że ustawa minister zniszczyła im życie.

Podczas konferencji prasowej wysłuchaliśmy młodych ludzi, którzy z powodu ustawy pani minister chcieli popełnić samobójstwo. Trudno spokojnie słuchać tych opowieści.

Posłuchajmy tej konferencji prasowej.

Foto: Radio Kraków

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: