Załamanie gospodarki USA

1
242


Koronawirus potężnie uderzył w amerykańską gospodarkę. Uderzył potężniej niż w wielu innych krajach. Produkt krajowy brutto w USA skurczył się w drugim kwartale o 32,9 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. To największe załamanie gospodarki od czasu Wielkiego Kryzysu w XX wieku.  W czwartek także poinformowano o liczbie nowych bezrobotnych. Niestety od kilku tygodni w USA ponownie rośnie ilość osób składających wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. W ubiegłym tygodniu wnioski złożyło 4.1 miliona osób.

Koronawirus nadal szaleje w USA. Rośnie liczba zgonów. Ameryka bliżej jest drugiego zamknięcia gospodarki, niż jej otwarcia. Pytanie brzmi, czy amerykańska gospodarka przeżyje drugi „lockdown”? Prezydent zdaje się nie dostrzegać problemu, ale eksperci biją na alarm. Brak federalnej strategii walki z koronawirusem może spowodować, że straty będą jeszcze większe.

https://www.youtube.com/watch?v=_P4xJTBolV8

Dla wielu skala załamania gospodarki w USA może by pewnym zaskoczeniem. PKB Niemiec w II kwartale spadł tylko o 10%. Europa i Chiny wyraźnie lepiej poradziły sobie z gospodarką niż USA. W USA nastroje bardzo pesymistyczne. Zauważmy, że eksperci nie potrafią odpowiedzieć na pytanie dlaczego załamanie w USA jest znacznie głębsze niż w Chinach, czy w Niemczech.

Tak głębokie załamanie gospodarcze może mieć duże konsekwencje polityczne i społeczne.

Wideo: @News Today

1 Komentarz

  1. Wiadomość dnia dla widzów CNN, NBC, MSNBC i czytelników WP oraz NYT. Jak można się spodziewać czegoś innego jeżeli jedna z głównych partii pracuje nad zniszczeniem amerykańskiej gospodarki i to jest jej główny cel. Potrzebują więcej niewolników na swoich demokratycznych plantacjach, które istnieją we wszystkich większych miastach Ameryki i chcą maksymalnego powiększenia ilości takich plantacji. Demokraci przeforsowali kilka miesięcy temu dodatkowy zasiłek dla bezrobotnych $600/tydzień i chcą jego przedłużenia. Jeżeli ktoś otrzymuje więcej za siedzenie w domu, to nie będzie chętny do podjęcia jakiejkolwiek pracy. Ale ludzie, którzy korzystają z wymienionych wyżej mediów tego nigdy nie przyjmą do wiadomości. Dla nich ważniejsze jest zniszczenie Ameryki jakiej znamy i stworzenie totalitarnego systemu w stylu komuno-faszystowskim.

Comments are closed.