Żądamy wyjaśnień w sprawie kosztów miesięcznic smoleńskich

0
2426

“Obserwujemy systematyczny wzrost kosztów zabezpieczenia miesięcznic smoleńskich, jednak nawet nas zaskoczyły sięgające prawie pół miliona złotych koszty, które ponosi policja, po to, żeby zabezpieczyć partyjną imprezę PiS” – powiedział Marek Wójcik, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dochodzi do kuriozalnej sytuacji.  Około 2000 policjantów ochraniało kilkaset osób, które maszerowały z Kościoła na miejsce mowy nienawiści Jarosława Kaczyńskiego.  Ogromne koszty generowane przez miesięcznice wynikają także z faktu, że policjanci dowożeni są do Warszawy nieraz ponad 300 kilometrów, koszty rosną także z powodu nadgodzin.

Artykuł 1 ustawy o policji mówi o tym, iż Policja winna zabezpieczać przestrzeganie prawa, zdać o bezpieczeństwo obywateli. Policja nie jest formacją od zabezpieczania partyjnych imprez.  Obowiązki ochrony pisowskich imprez powinna przejąć prywatna Agencja Ochrony. Policja nie jest od tego.

Opozycja zwróciła się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o podanie pełnych kosztów ochrony smoleńskich pisowskich miesięcznic.

Kontrowersje z miesięcznicami związane są także z antydemokratyczną ustawą o zgromadzeniach napisaną pod miesięcznice. Przekonany jestem, iż podczas kolejnej miesięcznicy dojdzie do kolejnych przepychanek. Wielu Polaków nie godzi się na to, aby smoleńskie kłamstwo stawało się oficjalną doktryną państwa.

Panowie Kaczyński i Macierewicz! Jak twierdzi się, że Rosja zamordowała Wam prezydenta, to  wypowiada się wojnę. Wam jednak chodzi tylko o nakręcanie atmosfery nienawiści i jednoczenie swoich szeregów wokół smoleńskiego mitu. Jesteście zbyt wielkimi tchórzami, aby wypowiadać komuś wojnę. Wy zwykłe tchórze, możecie co najwyżej wojować z kierowcą Fiata, który zderzył się z premier Szydło, albo możecie zatrzymanego na komisariacie, torturować paralizatorami, a potem niewygodne fakty tchórzliwie ukrywać.

Wideo: Platforma News

Foto: Blogmedia24

Foto: WP Wiadomości

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: