Żądamy pełnej jawności ws. afery Banasia

0
84


Dzisiaj w Sejmie odbyła się konferencja prasowa poświęcona aferze Banasia.  Dzieje się tak, gdyż niemal każdego dnia spływają nowe informacje na ten temat.

Afera Banasia, to także afera Mateusza Morawieckiego. To Morawiecki nadzorował pracę w Ministerstwie Finansów, gdzie przez ponad dwa lata działała mafia vatowska.

PiS zapowiadał walkę z wyłudzeniami podatku VAT. Tymczasem stało się zupełnie inaczej. To PiS stworzył w samym centrum Ministerstwa Finansów największą organizację przestępczą, zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT.

Dzisiaj ogłoszone informacje wskazują, że od 2016 roku wiceminister Banaś miał pełną informację na temat działań dotyczących podatku wyłudzeń VAT. Jednak przez półtora roku nie uczyniono nic. Dlaczego organy państwa, służby, nie reagowały na donosy w tej sprawie, nie reagowały, dlaczego sprawę zamiatano pod dywan, lub co gorsza ukrywano.

Wyjaśnienia wymaga wiele wątków, w tym rola ABW. Szef tej instytucji pracował na rzecz spółek  należących do jednego z osadzonych w aferze.

Coraz wyraźniej widać, iż afera Banasia jest aferą całego PiS-u. Mafia vatowska w Ministerstwie Finansów zaczęła działać, kiedy Ministrem Finansów był Mateusz Morawiecki.

Zauważmy jedną ciekawą rzecz. W sprawie działała policja, jednak skrajnie upolityczniony służby państwa polskiego, pozostające pod nadzorem panów Kamińskiego i Wąsika, nie potrafiły odkryć przestępczych działań w Ministerstwie Finansów. Najwyższy czas, aby nadzór nad służbami mieli cywile. Opozycja postulowała, aby nadzór nad sejmową komisją d/s służb miały partie opozycyjne, tak jak to bywało w przeszłości.

Dzisiaj widać, iż powinna postać sejmowa komisja śledcza zajmująca się wyłudzeniami podatku VAT w czasie, gdy rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

Już podczas pierwszego posiedzenia Sejmu nowej kadencji będziemy wnioskować, o informację dotyczącą afery. Będziemy pytać jak to się stało, że Mateusz Morawiecki tak długo nic nie wiedział o sprawie, albo udawał, że nic nie wie. Odpowiedzi na to pytanie powinna udzielić Komisja Śledcza.

Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: