Żądamy dymisji Banasia, Kamińskiego, Wąsika

0
434

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj w parlamencie konferencje prasową poświęconą reperkusjom afery Mariana Banasia. Politycy zażądali dymisji ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Ponieważ wiadomo, iż premier Morawiecki nie może sam podjąć takiej decyzji, zaapelowano do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego,  aby dał zielone światło dla takiej decyzji.  Dymisja Mariana Banasia to za mało, nie rozwiązuje, to sprawy. Marian Banaś pełnił w Polsce najwyższe funkcje, także dlatego, że Mariusz Kamiński pozwolił mu na to. Służby specjalne jak CBA, ABW pozwoliły na to, mimo, że Banaś blisko współpracował ze światem przestępczym, zaś jego oświadczenia były nieprawdziwe. Marian Banaś wprowadził do Ministerstwa Finansów mafię vatowską, to służby, które udawały że nic nie widzą pozwalały na takie zachowania. Jeżeli do dzisiaj na czele służb stoi Mariusz Kamiński oznacza to, że służby, do dzisiaj nie funkcjonują, a państwo pozbawione jest parasola ochronnego, które służby państwu zawsze muszą dawać.

Od ujawnienia afery minęło już 60 dni, rząd PiS nie robi nic. Premier odkładał lekturę raportu CBA na temat Banasia. Kiedy w końcu przeczytał, zamknął raport na klucz.

Dlaczego jest tak,że służby w tej sprawie nie działały? Czy pan Banaś dysponuje jakaś wiedzą niebezpieczną dla PiS. Na te wszystkie pytania powinniśmy poznać odpowiedź.

Jest też kwestia odpowiedzialności politycznej tych, którzy nominowali Banasia do najwyższych funkcji państwowych.

Jak to się stało, że służby nie wyłapały kontaktów Banasia ze światem przestępczym. Jak to się stało, że przez wiele dni pan Marian Banaś był wyjęty spod polskiego prawa? Domagamy się także dymisji Mariana Wąsika. Oni jako koordynatorzy służb specjalnych nie zadziałali dopuścili do takiej sytuacji.

Dzisiaj ze strony polityków PiS słychać nawoływania, aby Banaś podał się do dymisji. Nie da się zaprzeczyć, że to PiS wyniósł Banasia do najwyższych stanowisk w państwie.

Dzisiaj premier Morawiecki ogłosił, że jeżeli Banaś nie poda się do dymisji, tio PiS ma plan „B”. Ciekawe.

Mamy do czynienia z kryzysem państwa, ponieważ na czele NIK stanął człowiek, który nigdy nie powinien się na tym stanowisku zasiadać.

Zapraszamy do wysłuchania całej konferencji prasowej.

Z ostatniej chwili: PiS wezwał Banasia do złożenia dymisji, ten odmówił, premier złożył doniesienie do prokuratury o przestępstwach Banasia, chodzi o oświadczenia majątkowe i nieudokumentowane dochody. Marszałek Sejmu mówi o odwołaniu Banasia zgodnym z Konstytucją. Pancerny Marian więc na wojnie z PiS i całą Polską.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: