Wystąpienie Grety Thunberg w Davos

0
174


W Davos na światowym Forum Ekonomicznym nie mogło zabraknąć Grety Thunberg, szwedzkiej nastolatki, która poświęciła się działaniu na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Thungerg do Davos przyjechała po krótkiej wizycie w Polsce, gdzie spotkała się między innymi z górnikami.

Faktem jest, iż dla ochrony klimatu robimy niewiele, ciągle zbyt mało, to właśnie młodzież, której znakomitym reprezentantem jest Greta, może zapoczątkować prawdziwą rewolucję, zmiatając ze sceny polityków, którzy nie doceniają zagrożenia, jak Donald Trump na przykład, bagatelizują je. Czasu jednak pozostaje coraz mniej. Mam nadzieję, że politycy ci zostaną zmieceni ze sceny, że wyborcy, w USA, już w tym roku podejmą, właściwą decyzję.

Na marginesie wizyty Grety w Polsce, powiem, że z rozbawieniem traktuję  polskie publikacje, zapytania w stylu kto stoi za Thunberg. Ileż to idiotycznych teorii spiskowych pojawia się na ten temat. Nawet polscy biskupi jak pan Jędraszewski postanowili zaprezentować marność swojego umysłu.

Ja wiem, w dzisiejszych czasach, gdy coraz częściej mamy do czynienia z klasyczną „dyktaturą ciemniaków”, tak, dokładnie taką, jaką opisał Szpotański, nauka przegnana została do głębokiej piwnicy. Cóż tam będą pouczać nas jacyś profesorowie, przecież to wiadomo, że to lewactwo i liberałowie. My wiemy lepiej! Dożyliśmy czasów, kiedy to cham, pospolity głupiec, ma być nową elitą.  Niestety to Greta ma rację i im prędzej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej. Może nie będzie jeszcze za późno. Na razie jednak nic nie wskazuje na to, aby rozsądek miał zwyciężyć, gdyż Homo Sapiens nie należy do małp szczególnie rozsądnych.Wystąpienie Grety było mądre i przemyślane. Miło patrzeć jak ta nastolatka, staje się prawdziwym liderem.

Wideo: @Sky News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: