Wyrzucić Korwina z Europarlamentu, petycja

3
407

Kilka dni temu Janusz Korwin-Mikke oświadczył w Parlamencie Europejskim, że kobiety powinny zarabiać mniej niż mężczyźni, ponieważ są od nich „słabsze, mniejsze i mniej inteligentne”. Wiecie, co możemy zrobić? Wypędzić tego hejtera z Europarlamentu!

Korwin już nie raz wykorzystywał parlamentarny pulpit do szerzenia nienawiści: imigrantów nazwał „ludzkim śmieciem”, a w sali obrad wykonał nazistowski salut. Jak dotąd karano jego wybryki tylko symbolicznymi grzywnami. Ale teraz Parlament Europejski wszczął dochodzenie w jego sprawie i może zawiesić go w prawach posła. Zaapelujmy masowo, aby tak się stało!

Parlament może podjąć decyzję *w każdej chwili*.
Podpisz petycję jednym kliknięciem. Dziś, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, wezwijmy posłów i posłanki w Europarlamencie, aby usunęli ze swojego grona tego mizogina, rasistę i hejtera.

Dołącz i poślij Korwina-Mikkego na zieloną trawkę

Do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz do wszystkich Posłów i Posłanek w PE:

„Mając na uwadze pełne nienawiści wypowiedzi polskiego europosła Janusza Korwin-Mikkego na temat kobiet i imigrantów oraz wykonanie przez niego nazistowskiego salutu w sali obrad, apelujemy o zawieszenie go w prawach posła. Czyny, których się dopuścił, nie tylko naruszają regulamin Parlamentu, ale także urągają wartościom etycznym całej Unii Europejskiej, których Parlament Europejski ma obowiązek strzec.”

Dołącz i poślij Korwina-Mikkego na zieloną trawkę

Regulamin Parlamentu Europejskiego wymaga, aby „postępowanie posłów odznacza[ło] się wzajemnym szacunkiem” i zabrania „posługiwania się przez posła językiem o charakterze zniesławiającym, rasistowskim lub ksenofobicznym, lub (…) zachowania o takim charakterze” w trakcie debat parlamentarnych. Korwin-Mikke łamie te przepisy każdym słowem i każdym swoim czynem.

Nie pozwolimy, by politycy, którzy szermują mową nienawiści, zasłaniali się wolnością wypowiedzi. Parlament Europejski ma prawo i obowiązek ukrócić haniebne występki Korwina-Mikkego i wyciągnąć w stosunku do niego jak najsurowsze konsekwencje. Przewodniczący PE może osobiście zawiesić go w prawach posła, a jeśli nasz apel będzie naprawdę głośny, znajdziemy sposób, aby odebrać mu mandat poselski.

Ostateczną decyzję posłów i posłanek możemy poznać już za kilka godzin. Poprośmy ich o prezent dla wszystkich kobiet na 8 marca: niech przepędzą mizoginię z Europarlamentu!

Dołącz i poślij Korwina-Mikkego na zieloną trawkę

Tu już nie chodzi o ekscesy jednego człowieka, ale o błędne koło nienawiści. Im dłużej pozwalamy politykom na publiczne używanie dyskryminującego języka, tym bardziej ten język wchodzi nam wszystkim w krew i tym więcej osób pada ofiarą przestępstw z nienawiści. Żeby powstrzymać ten proces, całe społeczeństwo musi przemówić jednym głosem: nie pozwalamy na to!

Z nadzieją i determinacją,

Luca, Martyna, Iain, Sarah i Patricia wraz z całym zespołem Avaaz

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Gazeta Wyborcza: Korwin-Mikke – Kobiety są mniej inteligentne i muszą otrzymać mniej. Będzie dochodzenie parlamentarne w tej sprawie
http://wyborcza.pl/7,75398,21445630,korwin-mikke-kobiety-sa-mniej-inteligentne-i-musza-otrzymac.html

Krytyka Polityczna: Wpływ polityczny farmazonów Janusza Korwin-Mikkego
http://krytykapolityczna.pl/kraj/wplyw-polityczny-farmazonow-janusza-korwin-mikkego/

Rzeczpospolita: Korwin-Mikke – Europę zalewają ludzkie śmiecie
http://www.rp.pl/Unia-Europejska/309099903-Korwin-Mikke-Europe-zalewaja-ludzkie-smiecie.html

Huffington Post: Posłanka przerywa skandaliczne wystąpienie Korwina-Mikkego w Europarlamencie (tekst w j. angielskim)
http://www.huffingtonpost.ca/2017/03/03/janusz-korwin-mikke_n_15136240.html

Foto: Żelazna logika

3 Komentarze

  1. A ja się NIE podpisze. Nie abym popierał Korwina, pewne wypowiedzi Korwina są głupie, lub co najmnie nie przemyślane, ale ma on też wiele trafnych spostrzeżeń i opini. Tak poprostu wyrzucić go tylko z nienawiści to by była poważna strata. Korwin jest nie szkodliwy ze swoimi głupimi wypowiedziami, a jednocześnie cenny gdy porusza tematy, których inni boją się poruszać.

  2. Ten tekst jest sporą manipulacją, bo pzytacza tylko część wypowiedzi Korwina. Tymczasem w swojej wypowiedzi Korwin uzasadnia swoje poglądy. Powiedzmy tak: Kobiety powinny zarabiać tyle samo co mężczyźni , za TAKĄ SAMĄ prace. Czy pomocnik na budowie – meżczyzna , który jest mały, słaby i wolny, nie potrafi podnieść worka cementu, MUSI zarabiać tyle samo, co inny mężczyzna który jako pomocnik zrobi za dniówke 3 albo i 5 razy więcej??

  3. Hejterem to jest osoba pisząca ten wpis. Najpierw trzeba posłuchać i przemyśleć czyjeś słowa, a dopiero potem komentować, a nie kierować się emocjami.
    Właśnie za to nienawidzę demokracji, że ludzie mają gdzieś prawdę – wolą zabraniać wolności słowa oraz kierować się emocjami zamiast logiką.
    Korwin powiedział samą prawdę – w ogólności kobiety w pewnych tematach są mniej inteligentne od kobiet. Temu też mniej zarabiają. Aczkolwiek zdarza się mądra kobieta i głupi facet, to nie o to chodzi, że nie. Po prostu uogólnił. A jeśli wg kogoś mówienie prawdy (statystyki mówią swoje) powinno być karalne to ja nawet tego nie skomentuje. Faszystowska metodyka i tyle.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: