Wykluczyć Jagiellonię Białystok z rozgrywek Ekstraklasy

0
840


Media na świecie, niestety szeroko informują o homofobicznych reakcjach na Paradę Równości w Białymstoku. Polacy zyskują opinię ludzi nietolerancyjnych, homofobów, faszystów.  To przerażające, jak białostoccy faszyści mieniący się kibicami miejscowej drużyny piłkarskiej, głosili homofobiczne hasła, używali fizycznej przemocy wobec społeczności GBT.  Kibole wznosili hasła „Bóg Honor, Ojczyzna”, zapominając o tym, iż homofobia jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Homofobia,  również jest zaprzeczeniem ideii jagiellońskiej, do której w swojej nazwie nawiązuje klub piłkarski, który tak skutecznie kompromitują.

Patrząc na wydarzenia w Białymstoku zapytać można, czy Polska jest jeszcze krajem chrześcijańskim, odnieść można wrażenie, że Polska, ojczyzna Jana Pawła II, wróciła do czasów pogańskich.

Kościoły w Europie, co wielokrotnie podkreślał w swojej nauce, papież Franciszek, prezentują jednoznaczne stanowisko wobec homofobii, nie godząc się na wykluczanie ze społeczności różnych grup, społeczność tę tworzącą.

Pracy domowej, po białostockiej lekcji, po tej intelektualnej porażce Polski, nie odrobiły ani władze, ani polski Kościół katolicki.  Polskie władze po cichu wspierały miejscowych, bez mózgowych homofobów, dostrzegając w nich swoją bazę wyborczą. Teraz, gdy mleko się rozlało umywają ręce. Rece umywa klub Jagiellonia Białystok.

Europejska Federacja Piłkarska UEFA, prowadziła skuteczna walkę z homofobiczną chuliganerią. Dobre rezultaty przyniosła akcja „wykopmy rasizm ze stadionów”.  Niestety federacje piłkarskie są także skorumpowaną bandą staruchów, choć gdy trzeba było, gdy nie dało się problemu zamieść pod dywan, potrafiły kluby wykluczać z rozgrywek piłkarskich.

Uważam, iż jeżeli na serio chcemy, aby sport łączył, a nie dzielił ludzi, Jagiellonia Białystok winna zostać czasowo wykluczona z rozgrywek polskiej ekstraklasy.  Do jasnej cholery, przecież w ramach idei jagiellońskiej, w Białymstoku spotykali, się ludzie różnych wyznań i kultur, przecież na tym, a nie na wykluczaniu i przemocy wobec innych, polegała Polska Jagiellonów.   Na Wawelu, dzisiaj Jagiellonowie przewracają się w trumnach, jak widzą, co wyprawiają ich potomkowie!Dzisiaj polskie dupki z zarządu Jagiellonii nie potrafią zabrać głosu, udając, że ich to nie dotyczy! Dotyczy, dotyczy! Wasz klub, czyli Wy, staliście się symbolem, braku tolerancji, symbolem pochwalania przemocy w życiu publicznym.  Wasz klub stał się symbolem  homofobii, zaprzaństwa i pospolitego chamstwa. Dalej twierdzicie, że Was to nie dotyczy?  Nie wstyd Wam? Uważam, iż, póki co, nie powinno dla Was, być miejsca w wielkiej sportowej rodzinie.  Ja wiem, że postulat wykluczenia Jagiellonii z rozgrywek Ekstraklasy, może wydać się mało realistyczny.  Niestety dożyliśmy czasów, iż w Polsce  postulaty z dziedziny sprawiedliwości, wydają się wręcz surrealistyczne.

Swoją drogą kiboli tych , skoro tak kochają Jagiellonię, należałoby zamknąć do pierdla, i nakazać im przeczytanie, ja już nie mówię jakiegoś dzieła naukowego, ale choćby Polski Jagiellonów Pawła  Jasienicy, odpytać z treści i trzymać w kozie tak długo, póki nie nauczą się czym była idea jagiellońska, dopiero wowczas mogliby dopingować swój jagielloński klub.

Foto: Cyfrasport – Baza zdjęć

Andrzej Jarmakowski