Wyborczy chaos w Polsce

0
63


Wyborów prezydenckich 10 maja w Polsce nie będzie. W ogóle nie będzie wyborów w maju. Chyba. Nie ma sensu zastanawiać się, kto tutaj komu zrobił kuku.  Może rację ma Robert Biedroń, domagający się, powołania Sejmowej Komisji Śledczej, która wyjaśni, kto jest  winien chaosu, do jakiego doszło w Polsce, kto czego się domagał? Kto zapłaci za poniesione koszty? Powodów do zadowolenia nie ma. Przegrała Polska,  legalność przyjętego rozwiązania budzi wielkie wątpliwości.  W tej chwili nie wiadomo, czy Jarosław Kaczyński nie wykiwa Jarosława Gowina. To rzecz zupełnie niesłychana. Kaczyński dotrzyma porozumienia?

Wczoraj w nocy zawarto dziwaczne porozumienie,  formalnie między dwoma szeregowymi posłami Jarosławem Kaczyńskim i Jarosławem Gowinem. Panowie ustali, że w maju wyborów nie będzie. 10 maja lokale wyborcze nie zostaną otwarte.  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi, iż wybory się nie odbyły i Sąd Najwyższy ogłosi, iż wybory, których nie było, są nieważne.  Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory.  Na razie nie wiadomo kiedy wybory miałoby się odbyć.

To nie koniec stanu polskiego dramatu. W weekend ma obowiązywać cisza wyborcza, w związku z wyborami, których nie będzie. Sejm odrzucił weto Senatu, w sprawie plebiscytowego pocztowego. W najbliższym czasie dokonana zostanie nowelizacja ustawy, która ma umożliwić przeprowadzenie wyborów prezydenckich, które mają być równe, tajne, bezpośrednie. Czy tak będzie, to się dopiero okaże. Zupełnie nie wiadomo, po co chwalono jakąś ustawę, która ma ten cyrk umożliwić. Teoretycznie wybory mogą zostać przesunięte na 23 maja, przed czym przestrzegał Szymon Hołownia.

Okazało się, iż w Polsce prawo stanowione jest przez dwóch ludzi, podczas nieformalnych spotkań na Nowogrodzkiej.

W tej chwili nie wiadomo kiedy będą wybory w Polsce, jak będą rozliczane, czy kandydaci, od nowa muszą zbierać  podpisy i wiele, wiele innych.

Decyzje zapadły poza Sejmem, pokazując, że istnieje w Polsce prymat polityki nad prawem.  W tej chwili nie wiadomo kto poniesie odpowiedzialność za chaos oraz za wielkie wydatki? Czy premier Morawiecki poda się do dymisji?

Wszystko to z prawniczego punktu widzenia, jest prawniczym absurdem. Skąd, Kaczyński i Gowin wiedzą jakie będzie orzeczenie Sądu Najwyższego? Obaj panowie pokazali, że najważniejsze instytucje w Polsce, jak Sąd Najwyższy stały się marionetkami.

Dlaczego Sąd Najwyższy unieważnia wybory, których nie było? To sytuacja dla Sądu Najwyższego upokarzająca.

Można powiedzieć, iż mamy do czynienia z upadkiem państwa. Tak Polska nie zdaje egzaminu z demokracji, państwo polskie upada. Taki jest fakt. To wina Prawa i Sprawiedliwości, które doprowadziło do takiej sytuacji. Bez żadnego prawa, dwóch panów dzieli się wpływami. W Polsce rządzi kabaret dwóch Starszych Panów.  Za chwilę prezydencki dupek Andrzej Duda, urzędnik na telefon, podpisze co mu przedstawiono, w postaci ustawy, która natychmiast ma zostać zmieniona. Paranoja!

Z Polski będzie teraz śmiać będzie się cały świat, nie dowierzając, że coś takiego było możliwe. Polska schodzi na psy. To wszystko farsa. Freedom House już wyrzucił Polskę z grupy krajów o skonsolidowanej demokracji. Polska bliżej jest Kazachstanu i Białorusi.

Ważne jest to kiedy w Polsce oszuści, w postaci Kaczyńskiego i jego bandy przestaną rządzić Polską. Wstyd dla Polski i Polaków. To od Was zależy, czy pozwolicie sobie tak w kaszę dmuchać.

Polska staje się hotelem na godziny Banasia. Polska to wielki bałagan! Można powiedzieć, iż Polska PiS to wielki burdel!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: