Wniosek o komisję śledczą ws KNF

3
228

Powołanie Komisji Śledczej w sprawie afery KNF wydaje się oczywiste. Sprawę, ujawnioną przez media powinna zbadać Komisja Śledcza. Platforma Obywatelska proponowała, aby w sprawie KNF zwołać specjalne posiedzenie Sejmu RP. Niestety PiS nie miał tyle odwagi. Dlatego dzisiaj w na dzień przed rozpoczynającego się posiedzenia Sejmu, posłowie PO złożyli wniosek o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej.

Pis na razie odrzuca wniosek twierdząc, iż Komisję Śledczą powołuje się jeżeli instytucje państwa nie działają. To stanowisko absurdalne. Afera dotyczy ważnej instytucji państwowej, sprawującej pieczę nad rynkiem finansowym. To reprezentant państwa złożył korupcyjną propozycję. To reprezentant państwa, działając w symbiozie z innymi reprezentantami państwa zachowywał się jak reprezentant mafii, opowiadając na spotkaniu z prezesem banku o zainstalowaniu urządzeń uniemożliwiającej nagrywanie.

Inny reprezentant państwa, ze strony prezydenta RP, tworzy plan przejęcia prywatnego banku. Mimo pisowskich „szumideł” i to się nagrywa. Aferę tworzą więc instytucja państwa. W sprawie nielegalnego planu toczona jest korespondencja pomiędzy urzędnikiem składającym korupcyjną propozycję, a prezesem NBP.

Następnie już po ujawnieniu afery przez media prezes państwowej agencji rynek finansowy ma dość czasu, aby wrócić z Singapuru i posprzątać niewygodną korespondencję.  Centralne Biuro Antykorupcyjne nie działa, nie robi w tym momencie nic. Syn szefa służb dostaje z rekomendacji szefa NBP posadę w NBP. Instytucje państwa albo działają opieszale, umożliwiając zacieranie śladów afery, albo sami uczestniczą w złodziejstwie, gdyż przejmowanie mienia prywatnego za złotówkę, na całym świecie nazywa się złodziejstwem.

Wniosek podczas konferencji prasowej w Sejmie uzasadniał poseł Neuman.

Foto: trojmiasto.pl

 

Wideo: @Platforma News

 

Wniosek o powołanie Komisji Śledczej jest uzasadniony i oczywisty.

3 Komentarze

  1. Komisja śledcza do badania przekrętów PiSu. Dobre sobie, to tak jakby nawoływać Bieruta , by zrobił komisje śledczą do morderstw UB. Nie po to Kaczyński podstępem i kłamstwami zdobył władze, aby ją dobrowolnie oddac. Jak mówił Gomułka – Wiesław, władze zdobyliśmy kłonicą i tylko kłonicą możecie nam ją odebrać. Banda bolszewików z swym hersztem Kaczyńskim dobrowolnie i uczciwie żadnej komisji nie powoła. Tylko brutalna siła, skłoni tych bandytów do wyjawienia prawdy.

  2. Żadna komisja w Polsce niczego, nikomu – nic nie udowodniła. Była to “szopka” na polityczne zamówienie i miejsce do kariery dla miernych polityków. Niektórzy np. jak caryca-Suski kompromitowali się swoim nieuctwem. To musiałoby być jak w USA -komisja senacka złożona z fachowców, a nie z politycznej gówniażerii.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: