Wniosek do Prokuraty w sprawie Polskiej Fundacji Narodowej

0
86

Ujawniono finansowe rozliczenie Polskiej Fundacji Narodowej. Jak mówiono podczas konferencji prasowej w Sejmie, Fundusze polskiej Fundacji Narodowej otrzymują rozmaite podmioty zagraniczne, nie wiadomo za co i na jaki cel. Zupełnie nie wiadomo jakie są efekty działania fundacji.  Wiadomo jedno pieniądze wyciekają, wyciekają miliony złotych. Można śmiało powiedzieć, iż Polska Fundacja Narodowa zamieniła się w narodowy wstyd. Fundacja ta przynosi wstyd państwu polskiemu. O Fundacji mówią nie tylko media w Polsce, ale media w całym świecie, także w USA. Nie było jeszcze wypadku, aby cele działania jakiejś instytucji tak bardzo rozminęły się z celami statutowymi. Pamiętamy premier Beatę Szydło, która mówiła, że Polska będzie dumna z polskiej Fundacji Narodowej. Dzisiaj jest nam wstyd za to, że taka Fundacja w Polsce istnieje.

Opozycja zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego o natychmiastową likwidację Polskiej Fundacji Narodowej. Fundacja ta przynosi wstyd Polscem wydaje swoje znaczne środki w sposób nie zasadny. Jedocześnie do prokuratury złożono wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez członków zarządu PFN w związku z art. 296 Kodeksu Karnego, czyli wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów.

Kilka przykładów dziwnych wydatków; milion złotych na debatę dziennikarzy. Za milion to można wyżywić nie jedną redakcję, a cóż dopiero zorganizować debatę.

Program w Ameryce – 25 milionów złotych. Nikt nie wie, o co w tym programie chodzi. Nikt nie wie, do jakich firm trafiają te pieniądze. Wiadomo tylko, że są to pieniądze polskiego podatnika.

wideo; Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: