Wniosek do NIK o kontrolę działania TVP w sprawie festiwalu w Opolu

0
370

Przez 54 lata Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, impreza nie odbyła się tylko raz, w czasie stanu wojennego, czyli w czasie wojny, wypowiedzianej Polakom przez komunę. Obecnie do klęski Festiwalu w Opolu doprowadził Jacek Kurski i jego ugrupowanie polityczne tak zwane Prawo i  Sprawiedliwość. Tak zwane, gdyż działania tego ugrupowania to obraza prawa i sprawiedliwości.

Do klęski PiS w sprawie Opola doszło, gdy nadgorliwi pisowscy poczęli dzielić artystów na lepszych i gorszych, na tych, których można pokazywać w telewizji i tych złych. Środowisko artystyczne wykazała ogromną solidarność, nie godząc się na takie polityczne wartościowanie.  Środowisko murem ujęło się za artystami wykluczonymi, jak na przykład Kayah, która nie ukrywała swojego zaniepokojenia stanem polskiej demokracji, biorąc udział w manifestach Komitetu Obrony Demokracji.  Polscy artyści mają za sobą długą historię, dzięki której na przykład w trakcie I Zjazdu Solidarności w hali Olivii, możliwym było zorganizowanie w Operze Leśnej, Festiwalu Piosenki Zakazanej. Lista artystów, którzy postanowili zbojkotować Kurskiego jest długa, znacznie łatwiej powiedzieć, kto wystąpi w Kielcach, jeżeli do tej farsy dojdzie. Oczywiście Jan Pietrzak. Andrzej Rosiewicz i Grunwald. Krótki to będzie Festiwal.

Jacek Kurski zapomniał o tej tradycji i postanowił wykluczyć artystów zaniepokojonych łamaniem polskiej konstytucji. Postanowił zacząć tworzyć historię, która doprowadzi być może do kolejnego Festiwalu Piosenki Zakazanej.

Tu nie chodzi tylko o festiwal. Telewizja Publiczna, prezentowane wiadomości stały się przykładem zakłamania, ale także głupoty. Ciekawe, czy stopień manipulacji informacją w czasach stanu wojennego, w telewizji Urbana był większy, czy dzisiaj w telewizji Kurskiego? Konkurencja jest silna, zaś odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Dlatego dobrze, że opozycja wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli NIK związanej z Festiwalem w Opolu.   Więcej na ten temat w materiale wideo.

Andrzej Jarmakowski

Wideo: platformawideo

Foto: 300Polityka.pl

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: