Właściciel Capitol Club walczy z chicagowskimi biurokratami

0
398

capitol2Zapewne wielu naszych czytelników zauważyło, że od pewnego czasu nieczynny jest popularny, polonijny lokal Capitol Club przy 4244 N. Milwaukee.Ave., W lokalu tym występowali praktycznie wszyscy wielcy polskiej estrady. Właściciel lokalu Chester Kiercul to część polonijnej historii. Przez Capitol Club przewinęli się wszyscy znani i lubiani wśród Polonii i pewnie nie ma osoby, która nie zna właściela lokalu. W lokalu kręcono także hollywoodzkie produkcje filmowe, to miejsce pod wieloma względami historyczne. Tutaj kręcono na przykład film ”Polish Bar” z Meatloaf w roli głównej.

 

Capitol Club znany był także jako miejsce, gdzie wspólnie oglądaliśmy sportowe imprezy, wielkie walki bokserskie, czy mecze piłkarskie polskich zespołów klubowych, czy narodowej reprezentacji. Właściciel lokalu nie poddaje się i toczy batalię sądową z miastem Chicago. Sądowe batalie z miastem nie należą do łatwych. W Chicago stworzono swoisty system politycznych zależności. Sędziowie to funkcje wybieralne, więc co wybory sędziowie licza na poparcie machiny Partii Demokrarycznej. Później zaś mają sądzić tych, którzy z miastem, czyli z partyjną machiną się sądzą. Trudno w takim wypadku liczyć na uczciwe sądowe postępowanie.

 

W okolicy gdzie działa Capitol Club widać panującą antybiznesową atmosferę. Niedawno toczono batalię o uratowanie zapytkowego kina w okolicy “six corners” Portage Theater dzisiaj jest już zamkniety, choć budynek został uratowany. Tak samo dechami zabitych zostało wiele biznesów działających w okolicy.

 

Trudno zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Osobą, która stworzyła tę antybiznesową atmosferą jest John Arena, alderman w dzielnicy obejmującej tę okolicę. Apropo’s. Zamknięto w okolicy także trzy inne duże lokale. Miejscy inspektorzy znajdą w każdym takim miejscu dziesiątki usterek, po ich nalocie okaże się, że miejsce trzeba praktycznie zburzć i zbudować nowy dom. W okolicy “Capitol Club” ciągle mieszka ogromna ilość polonijnych wyborców. W tym miejscu ciągle jest nas sporo. Powinniśmy o tym pamietać podczas kolejnych wyborów. John Arena zwalcza Polonię, niszczy polonijne biznesy. Przypomnijmy, że wybory Arena wygrał różnicą zaledwie kilkudziesięciu głosów. Polonia może wpłynąć na wynik kolejnych wyborów. Wyciągnijmy wnioski z tego jak w dzielnicy traktuje się polonijnych biznesmenów.

 

Likwidując biznesy miasto podcina gałąź, na której siedzi. Mniej biznesów, oznacza mniej wpływów z podatków. Choć miasto jest także znanym kombinatorem, który wykorzystuje wszelkie kruczki prawne pozwalające na skuteczne ograbienie mieszkańców. Skoro budynek jest pusty, właściciel budynku wystapił o obniżenie podatku odnieruchomości. Miasto, jak uczy nas obserwowana od dawna praktyka, w takim wypadku podnosi podatki za domy w okolicy, chcąc odbić sobie straty. Właściciel jest dobrej myśli i liczy, że przebieg porocesu w sądzie stanowym bedzie uczciwy. Nam też pozostaje w to wierzyć, zaś przebieg sprawy będziemy uważnie obserwować.

 

W Capitol Club odbywało się także imprezy organizowane przez nasz Portal. Na zdjęciu bożonarodzeniowe party w 2011 roku. Zdjęcie Dariusza Piłki.

 

W Ameryce zaś mówi się, że w dwóch miastach, Chicago i Bostonie To aldermani decydują o tym kto dostanie licencję na sprzedaż alkoholu.

 

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: