Wielka łapówka dla rządu Morawieckiego?

0
70


Pewien nazwijmy GO prywatny obywatel, zgłosił się z pytaniem do Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza. Obywatel pyta co kryje się za dziwną spółką zarejestrowanej w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych. „Poland Republik OF”. Sprawa wydała się ciekawa także dla Rzecznika Praw Obywatelskich. Poprosił on ministra o udzielenie odpowiedzi obywatelowi i przesłanie jej do Biura Rzecznika. Co ciekawe spółka „Poland Republik OF” ma logo tożsame z polskim godłem.

Tymczasem w KGHM, huczy o wielkiej łapówce dla rządu Morawieckiego, który Kanadyjczykom miał sprzedać złoża polskiej miedzi.  Obywatel w swojej skardze powołał się na artykuł  1 Konstytucji, w którym stwierdzono, że Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym obywateli. Można wnioskować, iż Rzeczpospolita jest dobrem, nie tyko obywatela Morawieckiego, ale to się okaże.

Wybitny brytyjski historyk Norman Davies pytany o to dlaczego zainteresował się historią Polski powiedział, że fascynujące było dla Niego odpowiedzenie sobie na pytanie, jak to się stało, że jakieś, nic nie znaczące Księstwo Moskiewskie doprowadziło do likwidacji wielkiego mocarstwa, jakim wówczas było, Królestwo Polskie.

Jak patrzymy na historię i zastanawiamy się dlaczego państwo polskie upadło, a no, bo kupczono tym państwem poprzez takie podmioty jak „Poland Republik OF”.

Nie tylko, to zresztą zwróciło naszą uwagę. Pamiętacie słynne maseczki bez certyfikatu, kupione w Chinach? W Polsce mówiono, iż certyfikat został podrobiony.

– To jest gówno prawda. Nic dziwnego, że w Chinach, karierę robi powiedzenie: „Głupi jak Polak”. Ów słynny certyfikat, dołączony do  dokumentów lecących z maseczkami, był chińskim biletem autobusowym.  Czy możecie się dziwić, że w Chinach zwijają się ze śmiechu, mówiąc: „Głupi jak Polak”! Dzięki Morawieckiemu, dzięki Andrzejowi Dudzie, który przecież na najwyższym szczeblu załatwiał maseczki, zyskaliśmy opinię głupców.

Jak to wszystko połączyć w jedną całość, , tajemniczą „Poland „Republik OF”, certyfikat będący biletem autobusowym, sasinowe wybory, i wiele innych rzeczy, to znajdziemy już odpowiedź na pytanie dlaczego doszło do rozbiorów Polski.

Tak, bolesna to prawda.  W materiale wideo dużo, takich kilka przykładów bolesnej prawdy.

Wideo: Zbyszek G.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: