Wielka klapa pisowskiej polityki zagranicznej

0
561

Od dawna mówiliśmy i pisaliśmy o tym, iż błędna polityka zagraniczna PiS doprowadziła do całkowitej marginalizacji pozycji Polski w Unii Europejskiej. Mówiono o tym dzisiaj podczas konferencji prasowej zorganizowanej w parlamencie. Prawo i Sprawiedliwość ze sprawy blokowania budowy gazociągu Nord Stream 2 uczyniło ważny punkt swojej polityki i właśnie przegrało na całej linii. Komisja Europejska przyjęła właśnie stanowisko naruszające zasady, które można określić jako polską rację stanu. Porażka Polski spowodowana została faktem, iż Polska PiS nie potrafi stworzyć żadnej sensownej koalicji w Unii Europejskiej dla obrony swoich postulatów. Tocząc swoje głupie wojenki ze wszystkimi Polska nie posisda zdolności koalicyjnej z nikim, a w tej sprawie Francja stała po polskiej stronie, nie potrafiono tego wykorzystać!

Polskę wspierały Stany Zjednoczone, które jednak przestają traktować Europę  jako swojego sojusznika.

Jak PiS przegrał w Europie na całej linii, to biega na pomoc do Platformy Obywatelskiej. Jerzy Buzek ma w imieniu Parlamentu Europejskiego rozmawiać w tej sprawie z Komisją.  Jednak praktycznie nigdy nie zdążyło się, aby rozmowy takie mogły doprowadzić do radykalnej zmiany stanowiska Komisji Europejskiej.  O porażce Polski w sprawie Nord Stream 2  zadecydował brak zdolności koalicyjnej Polski.

Druga sprawa to amerykańska konferencja bliskowschodnia jaka odbędzie się w Warszawie.  Iran nie został zaproszony, Rosja, Turcja, Palestyna, nie wezmą w niej udziału.  Europa także bokiem patrzy na tę konferencję.  Widoczne są znaczne różnice podejścia w stanowisku Europy i USA.  Polska dała się nabrać na uczestnictwo w propagandzie politycznej, jaką będzie warszawska konferencja.

Polska praktycznie pozbyła się możliwości odgrywania roli pomostu w sprawach Bliskiego Wschodu.

Za ten brak umiejętności rozgrywania w polityce Polska może zapłacić wysoką cenę.

Posłuchajmy nagrania z konferencji prasowej jaka dzisiaj zorganizowana została w Sejmie.

Foto: energypost.eu|

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: