Wielka afera w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

0
554

Naiwni przypuszczali, że były szef gabinetu politycznego byłego ministra Obrony Narodowej Bartłomiej Misiewicz na dobre odszedł z polskiej polityki, zaś udzielać będzie się wyłącznie na portalach społecznościowych. Tymczasem Bartłomiej Misiewicz wrócił wraz z aferą Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Polska Grupa Zbrojeniowa skupia w sumie 60 spółek Skarbu Państwa, zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników.  Okazuje się, że minister Macierewicz stworzył cały skomplikowany system dojenia finansów publicznych. Do spółek trafiały pieniądze za szkolenia, których nigdy nie było. Na targach zbrojeniowych, na przykład w Kielcach płacono za fikcyjne, nie istniejące boxy wystawiennicze.

Posłowie opozycji domagają się zwołania pilnego, nadzwyczajnego posiedzenia Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, która zajmie się tą aferą. Antoni Macierewicz w Polskiej Grupie Zbrojeniowej stworzył system zatrudniania znajomych. Zatrudnił na przykład syna swojego prywatnego adwokata. Ludzie Macierewicza pilnować mieli pisowskich interesów w tym sektorze?

Nie zapominajmy także, że Polska Grupa Zbrojeniowa to około 800 stanowisk w Radach Nadzorczych i władzach spółek Skarbu Państwa! Macierewicz umieścił na stanowiskach swoich ludzi, którzy stworzyli system rozliczania za nie istniejące szkolenia, czy udziału w targach, w których nie uczestniczono.

Już dzisiaj w wali plenarnej Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie projektu o zmniejszeniu pensji poselskich. Kaczyński mówił o potrzebie skromności. Ta skromność jest pustym słowem, frazesem. gdy zobaczymy co działo się w PGZ, w sytuacji, gdy na przykład w Polskiej Grupie Zbrojeniowej za szemrane interesy, ludzie Macierewicza garściami zgarniają pieniądze z państwowych spółek! To jest rzekoma skromność prezesa!

W ogóle przykłady niektórych karier w Polskiej Grupie Zbrojeniowej porażają. Społeczny doradca  szefa MON, pan Krzysztof Kozłowski został zatrudniony na wysokim stanowisku w spółce produkującej trotyl dla polskiej armii. Wcześniej prowadził w Bydgoszczy firmę zajmującą się urządzaniem akwariów domowych.  Takie porażające przykłady takie można mnożyć.

Foto: PGZ

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: