Wiceminister Patryk Jaki wywiera presję na wymiar sprawiedliwości

0
370

Patryk Jaki, przewodniczący tak zwanej Komisji Weryfikacyjnej wywiera niedopuszczalny nacisk na wymiar sprawiedliwości. Przed dzisiejszą rozprawą w Sądzie Administracyjnym, Jaki złożył wniosek o wyłączenie sędziego z orzekania w tej sprawie. To stanowisko Jakiego, a nie całej Komisji podkreślił  poseł Kropiwnicki podczas konferencji prasowej w Sejmie. Takie naciski wywierane na sąd przez wiceministra sprawiedliwości są niedopuszczalne. Jaki obawia się, że sąd może wydać wyrok nie po jego myśli, więc, więc szuka sędziów, którzy będą orzekać, tak. jak pragnie Jaki. To pokazuje jak naprawdę działa reforma sądownictwa wprowadzona przez PiS.

Większość mieszkańców Warszawy uważa, że Jaki uczestnicząc w kampanii wyborczej jako kandydat PiS na stanowisko prezydenta Warszawy, powinien rezygnować z funkcji przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej.  Komisja Jakiego, tak na dobrą sprawę niczego jeszcze niczego nie zweryfikowała. Poznaliśmy mechanizm, jak z pomocą Mariusza Kamińskiego działacze PiS dokonywali przejęć warszawskich kamienic przed podejrzanych osobników.

Pozostaje także sprawa nieruchomości przejętych przez pisowską spółkę “Srebrna”. Media obszernie pisały o udziale PiS w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. PO domaga się powołania Komisji Śledczej  dla zbadania afery “Srebrnej”. PiS oczywiście nie godzi się na to, obawiając się ujawnienia powiązań służb specjalnych z czołówką dawnego Porozumienia Centrum, a także bliskich związków polityków PC ze zorganizowaną przestępczością.

Foto: Auto [Dziennik]

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: