Ważna Rada Krajowa PO

0
430

 

W sobotę obradowała Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powiedział, że rządzące od dwóch lat Prawo i Sprawiedliwość zniszczyło międzynarodowy wizerunek Polski. Polska jest coraz bardziej osamotniona, pozbawiona sojuszników, którzy mogliby wesprzeć  Polskę w jej stosunkach z Rosją. Polska znalazła się w głębokim kryzysie w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi, Izraelem i Ukrainą. Polska straciła pozycję lidera całego regionu.

PiS zachowuje się jak zakompleksiony prowincjusz. PiS wszystkim nam przykleja łaty zakompleksionego, zadowolonego z siebie ksenofoba,  zaściankowego antysemity, międzynarodowego awanturnika, przeciwnika cyklistów, rycerza spraw dawno słusznie przegranych. Wbrew sloganom o wielkiej Polsce PiS zachowuje się jak zakompleksiony prowincjusz, a nie jak elita kraju, który umie twórczo łączyć dumę ze swoich dokonań z niezbędną dozą samokrytycyzmu, zwłaszcza gdy dotyczy to postaw zdecydowanych mniejszości czy zgoła jednostek – ocenił Schetyna.

Schetyna podkreślił, że PO będzie chciała prowadzić debatę o przyjęciu przez Polskę ‘euro”. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej strefa euro staje się jądrem europejskiej integracji.  Dla PO euro nie jest fetyszem, ale ważnym narzędziem umacniania pozycji Polski w Unii Europejskiej.

Ważnym zdaniem PO będzie nie dopuszczenie do wyjścia Polski z Unii Europejskiej, do wypchnięcia Polski z Unii Europejskiej. Na Radzie PO przemawiała także unijna komisarz d/s rynku wewnętrznego UE Elżbieta Bieńkowska.  Powiedziała, iż Polska sama wyłączyła się z rozmowy o Unii Europejskiej.  Od dwóch obserwuje jak maleje znaczenie Polski w Unii Euroepjskiej.

Podczas konwencji przemawiał także Radosław Sikorski. W swoim ekscytującym wystąpieniu, podkreślił, iż rewizjonizm PiS dotyczący II wojny światowej, wojna atomowa z Izraelem,  ochłodzenie w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi nie służą polskim interesom. Miarą dyplomatycznego upadku Polski jest fakt, że w Monachium, gdy polski premier siedział obok kanclerza Austrii, musiał tłumaczyć się z dokonań Polski w czasie II wojny światowej.

PO ma rację, Polska chcąc pozostać w centrum europejskiej integracji powinna europejską walutę przyjąć najszybciej jak to możliwe.

Foto: MiastoKołobrzeg.pl

Wideo: @Platforma Obywatelska

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: