Ważą się losy przestępczej koalicji

0
106


W siedzibie PiS narada, decydujące spotkanie o dalszych losach Zjednoczonej Prawicy. Przed spotkaniem na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS plotkowano o tym, iż Kaczyński podjął już decyzję o dymisji Zbigniewa Ziobry.  Kaczyński może oczywiście przekupywać posłów Solidarnej Polski, wielu pewnie ulegnie. Stanowiska i kasa mogą mieć decydujące znaczenie.

Niektórzy przewidywali powrót Jarosława Kaczyńskiego na urząd premiera, ale raczej to nie nastąpi. Ziobro na przykład kupuje poparcie Tadeusza Rydzyka, przekazując fundusze dla toruńskiego biznesmena w sutannie.

Ze spotkania wychodzą politycy, wyjechał premier Morawiecki, co może oznaczać, że żadne decyzje nie zapadły.  Na razie dziennikarze pod siedzibę PiS czekają na informacje.

Powiem szczerze mało mnie interesuje mnie, kto komu zrobił „kuku”. Mamy do czynienia z konkursem cyników i pospolitych przestępców, bo jak traktować miliony dla Rydzyka, z Funduszu Sprawiedliwości, którym zarządza Ziobro.

W Polsce rekordy zachorowań na  koronawirusa, a rząd i koalicja zajmują się wyłącznie sobą. Parlament Europejski przyjął ustawę o braku praworządności w Polsce. Rząd poróżnił się o ustawę zapewniającą bezkarność urzędnikom i politykom. Rząd kłócił się o to, kto będzie bezkarny. Rzeczniczka PiS mówi o tym, iż podjęto zdecydowane decyzje. Zdecydowane decyzje mogą oznaczać dymisję Ziobry.

Kryzys dotyczy tak naprawdę, sporu o podział łupów. Chodzi o posady dla wujków, ciotek, kuzynów. Mówi się, że dla PiS niewygodna jest afera Getbanku, afera rozwijająca się, wielka afera ludzi PiS. Dodajmy, że wiele afer PiS jak SKOKÓW na przykład, mają swoje chicagowskie odnogi.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: