W rocznicę zabójstwa Adamowicza, Duda nadal szczuje

0
443


Czym się zajmuje teraz prezydent Duda? Czy walczy o Polskę i Polaków? Czy jest zatroskany stanem polskiej demokracji? Skądże! Doktor prawa Duda szczuje na sędziów i marszałka Senatu. W zeszłym roku akcja szczucia była skierowana na Pawła Adamowicza.

Czy sędziowie polscy są bezpieczni? Czy możemy być pewni, że podczas szczucia na środowisko prawnicze, nie znajdzie się jakiś jurny “patriota”, który będzie chciał przysłużyć się ojczyźnie, jak to się stało w zeszłym roku?
Co zrobi wtedy Duda? Pojedzie na narty?

Duda wie doskonale, że jeżeli władza wykonawcza podporządkuje sobie wymiar sprawiedliwości, to on nie będzie odpowiadał za złamanie Konstytucji i stanie się bezkarny. Jak turecki dyktator, Erdogan. Stąd histeryczne lamenty Dudy o “kaście”. To samo robią Morawiecki i Ziobro. Scenariusz rodzących się dyktatur jest chyba wszędzie podobny. Najpierw trzeba zapłodnić ludzką wyobraźnię, przykładowo Smoleńskiem, czy jakąś inną konspirą, układem, tajemną grupą ludzi itd. Potem przychodzi knebel, witany przez ciemny lud z radością i entuzjazmem.

Aby naprawić szkody, które do tej pory wyrządził Andrzej Duda polskiej demokracji, potrzeba długich lat. Kultura prawna, praworządność oraz instytucje państwa prawa zostały w dużym stopniu zniszczone przy aktywnym jego udziale. Prezydent mógł tę destrukcję powstrzymać. Zamiast tego stał się największym niszczycielem młodej, polskiej demokracji. Młodzi adepci szczucia na drugiego człowieka mogą się od Dudy wiele nauczyć.
Prezydent Polski!

Aż trudno uwierzyć, że ten słaby i tchórzliwy człowiek jest nadal prezydentem.

Co za przekleństwo dla całej ojczyzny!

Jego moralny upadek stanowi ogromne zagrożenie dla naszej ojczyzny. Strach przed Trybunałem Stanu wymusza na nim decyzje, które nie służą polskiemu narodowi, a mają uchronić prezydenta przed odpowiedzialnością. Zdesperowany i pozbawiony charakteru, zdolny jest nawet wprowadzić stan wyjątkowy.

To polityk całkowicie skompromitowany i niesuwerenny. I przez to niebezpieczny.

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: