W Polskim Sejmie trwa debata nad likwidacją demokracji

0
478

W polskim parlamencie trwa debata poświęcona likwidacji Trójpodziału władzy i demokracji w ogóle. Na ulicach polskich miasta manifestują tysiące Polaków.Manifestacja pod Sejmem trwa praktycznie 24 godziny na dobę.  Telewizja publiczna, splugawiona maszyna propagandowa PiS, całkowicie fałszywie informuje o wydarzeniach, wczoraj pisowska telewizja publiczna twierdziła na przykład, że Sądu Najwyższego bronią pedofile. Twórczość pseudo dziennikarzy telewizji Kurskiego jest wielka, mają bujna wyobraźnię. Nie lepiej jest w Chicago, wiele mediów, programów radiowych łże jak niegdyś Robert Lewandowski w czasie stanu wojennego albo jak „Dziennik Związkowy”. O manifestacjach pod Konsulatem można było przeczytać w „Chicago Tribune”, zobaczyć z telewizji, ale nie w organie Związku Narodowego Polskiego.  Kiedyś komuna miała sporo polonijnych mediów w swoim ręku, dzisiaj posiada je PiS. W Chicago istnieje bliski związek Tronu i ołtarza, polonijny Kościół dba o to, aby niezależny głos nie brzmiał zbyt silnie.

Komisja Europejska negatywnie ocenia wprowadzone zmiany. Wczoraj wieczorem w Warszawie doszło do kolejnej wielotysięcznej demonstracji, kolejne zapowiedziane są na dzisiaj i na czwartek. Gdy w Sejmie odbywała się debata nad projektem PiS, zmieniającym zasady funkcjonowania Sądu Najwyższego, na Krakowskim Przedmieściu zebrał się tłum ludzi. Domagali się od prezydenta Andrzej Dudy zawetowania ustawy. Demonstrujący przenieśli się później przed Sejm. Do wychodzących polityków PiS krzyczeli m.in. “będziesz siedział”. Manifestujący usiłowali zatrzymać wyjeżdżających polityków PiS. Policja wynosiła blokujących przejazd.

Ostatnia noc w Sejmie była niezwykle burzliwa, gdyż PiS uwielbia obradować nocą, pod osłoną nocy uwielbia wprowadzać antydemokratyczne zmiany. Emocje wywołała rzecz jasna procedowana w ekspresowym tempie  propozycja zmian, jakie PiS chce wprowadzić w Sądzie Najwyższym. Podczas debaty Jarosław Kaczyński oskarżył opozycję o zamordowanie jego brata. Prezes PiS miał także powiedzieć do posłanki Nowoczesnej “won”.

Trzy kluby poselskie PO, PSL i Nowoczesna składają zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa – powiedział Borys Budka. Sprawa dotyczy słów Jarosława Kaczyńskiego podczas sejmowej debaty, kiedy zarzucił opozycji zamordowanie jego brata.

– Nie ma naszej zgody na to, aby Jarosław Kaczyński był osobą nietykalną – mówił Budka na konferencji prasowej. – Naszym celem nie jest to, aby żądać od niego sum pieniężnych. Naszym celem jest to, aby przerwać sytuację, że poseł z mównicy może obrażać o morderstwo i nie ponosi odpowiedzialności – skomentował. – Wystarczyło wyjść wczoraj i powiedzieć przepraszam, ale to słowo jest chyba dla Kaczyńskiego nieznane – dodał. Prokuratura pod wodzą Ziobry nic nie zrobi, bandyci w postaci Kaczyńskiego stoją „de facto” ponad prawem. W parlamencie doszło wczoraj do totalnej awantury.

Nie warto także zajmować się ustawką prezydenta. Prezydent pewnie nie zawetuje żadnej z ustaw. Prezydent sprytnie ograł Pawła Kukiza, robiąc z Niego kompletnego idiotę, zgłaszając do ustawy no KRS, nic nie znaczącą poprawkę według której sędziowskich członków KRS wybierać miałby w Sejm większością 3/6 głosów. Nie zmienia to braku konstytucjonalności ustawy. Likwidacją polskiej demokracji zajmuje się także Komisja Europejska.  Timmermans powiedział po posiedzeniu Komisji Europejskiej, której jest wiceprzewodniczącym, że polskie władze niszczą jakąkolwiek niezależność systemu sądownictwa i zapowiedział wdrożenie procedury naruszenia prawa w przyszłym tygodniu, jeśli pakiet ustaw o sądownictwie wejdzie w życie. Komisja przedstawi ewentualne szczegóły działań w przyszłym tygodniu. Komisja daje Polsce tydzień na wycofanie się z tych zmian.

W polskim Sejmie dokonuje się tak naprawdę likwidacja polskiej demokracji, likwidacja niezależnego polskiego sądownictwa. Jeżeli myślałeś o prowadzeniu biznesu w Polsce to warto nad tym się poważnie zastanowić, czy warto.  Jak dojdzie do jakiegoś sporu sądowego będziesz się  zastanawiał, czy po przeciwnej stronie ten ktoś nie posiada ciotki w PiS. Polska staje się krajem, w którym PiS stać będzie ponad prawem. Być może owe zmiany wprowadzane są po to, aby bezkarni mogli być finansowi przewalacze ze SKOKÓW i inni pisowscy złodzieje.

Platforma i Nowoczesna zorganizowały w Sejmie wspólną konferencję prasową. Dzisiaj o 21.00 kolejna manifestacja pod Pałacem  Prezydenckim. Podczas konferencji wskazywano, iż zapowiedź wdrożenia procedury opisanej w art. 7 Traktatu to sprawa bardzo poważna, stwierdzano podczas Konferencji. Dla nas sprawa ciągle nie jest zamknięta, apelowano do prezydenta o trzy weta. Platforma i PO powołały wspólny sztab koordynujący działania.

Opozycja będzie opóźniać prace parlamentarne, internet, ulica to miejsca naszej aktywności. Politycy opozycji apelowali o aktywność Polaków na ulicach polskich miast.

Mówiono także o wyprowadzaniu Polski z Unii przez PiS.

Wideo 1; PolitykaPL

Wideo 2: Nowoczesna.

Wideo 3: Info Polska 24

 

 

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: