W Polsce zapadł absurdalny wyrok w sprawie katastrofy smoleńskiej

27
4875

W Polsce zapadł  absurdalny wyrok w sprawie  katastrofy smoleńskiej

Tomasz Arabski, były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, został skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Arabski według sądu dopuścił do lotu rządowego tupolewa na nieczynne lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku – stwierdził tak zwany sąd w uzasadnieniu. Wyrok jest nieprawomocny. Arabsku uznał wyrok za absurdalny i niesprawiedliwy.  Podzielam tę opinię, wyrok jest obrazą ludzkiego rozumu. Jednak nie jestem tym wyrokiem zaskoczony. Kłamstwo smoleńskie, stało się kamieniem węgielnym państwa obrzydliwego państwa PiS.  Tomasz Arabski stał się kozłem ofiarnym pisowskiego smoleńskiego obłedu. Wyobraźcie co by się działo, gdyby Kancelaria Premiera Tuska zakazała Kaczyńskiemu lotu do Smoleńska. Na tym nieczynnym lotnisku, uruchamianym specjalnie dla polskich delegacji latano od dawna, mimo próśb Rosji, aby korzystać z innych lotnisk. Kancelaria Lecha Kaczyńskiego domagała się od urzędników premiera, aby nie wtrącali się do organizacji tej wizyty.

Na lotnisko w Smoleńsku wielokrotnie latały polskie delegacje, Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego miała pełną świadomość tego, że nie jest  w normalnie funkcjonujące lotnisko, a teren przygodny.  Dla PiS katastrofa smoleńska, liczne teorie spiskowe tworzone na jej temat, opowiadane przez Antoniego Macierewicza, wyssane z palca kłamstwa stały się narzędziem, którym okładano przeciwników politycznych.

Sąd Okręgowy w Warszawie stał się elementem gry politycznej, sprzeniewierzył się wszystkim zasadom, na których winno zostać zbudowane wolne od politycznych wpływów politycznych sądownictwo. Nie jestem tym zaskoczony, po to w końcu Prawo i Sprawiedliwość podporządkowało sobie sądy, aby zapadały tam wyroki takie, jakie życzy sobie Jarosław Kaczyński i jego banda.

Tomasz Arabski oczywiście będzie się odwoływał, kto wie, być może sprawa zakończy się w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości, gdyż trudno liczyć na bezstronność polskiego wymiaru sprawiedliwości, w tej sprawie.  Faktem jest, iż w Polsce, sąd za winnego uznał zupełnie niewinnego urzędnika.Niestety dzisiejsza Polska jest krajem niesprawiedliwości.

Niestety przyjdzie jeszcze czas na komentarze dotyczące smoleńskiego kłamstwa PiS, gdyż to jeszcze nie koniec tej telenoweli.

Przekazuję wyrazy solidarności z niesłusznie skazanym Tomaszem Arabskim.

Andrzej Jarmakowski

27 Komentarze

 1. Oj tam oj tam ŚCIERWO i tak ogłosi chicagowskiej tłuszczy że wyrok jest “sprawidliwy a cieć z Torunia w korespondencji to potwierdzi

 2. całe to państwo jest śmieszne, konsekwencja jest śmieszność życia politycznego i gospodarczego. Zmiana systemu politycznego polski to zbrodnicze przejecie pastwa polskiego, a wszystkie ekipy rządowe to kapo na polskim narodzie

  • winę za smierc Lecha Kaczyńskiego ponosi cały system polityczny i on sam, a właściwie bałagan, sobiepaństwo, ześwinienie polityków, brak godności, brak moralności, brak dbania o interesy Polski, egoizm i podporządkowanie obcym . Ci wszyscy politycy funkcjonują do dziś i widać miałkości tych politykierów, a także brak demokracji, w krajach naprawdę demokratycznych ci ludzie powinni odejść do lamusa historii, a często i kryminału. .

 3. „Niestety dzisiejsza Polska jest krajem niesprawiedliwości”
  A była kiedykolwiek? Urodziłem się w 1969r i zawsze była z tym lipa…

 4. Możemy oburzać się na wyrok, ale tak naprawdę to szkoda śp. Lecha Kaczyńskiego, który trzymał swego szurniętego braciszka bliźniaka na wodza i nie pozwalał mu na takie ekscesy.

  • moze i szurnięty, ale nie złodziej, aferzysta i malwersant, to za rządów PiS zmniejszono biedę w narodzie, a każde państwo, nawet Polska jest po to by ludziom żyło sie lżej, a nie aferałom, politykierom. .

   • Nie aferzysta? A “Srebrna”, a taśmy, A Glapiński i jego cizie. Szydło-chciwa baba: Nam się należy!!!. Strajk niepełnosprawnych w Sejmie i pogarda pisiorów.

   • Tak może napisać tylko wyznawca sekty smoleńskotoruńskiej, któremu oczy bielmem zaszły, a bozia rozum odebrała. Jak może ktoś popierac miliardowe przekręty ( a zaczęło się od PC) samego Kaczynskiego i jego sługusów, ciesząc się zarazem, że rzucono mu w pysk ochłap, w postaci 500+. To ty i jeszcze twoje prawnuki będziecie ten bilionowy dług spłacać. No chyba, że jesteś notoryczną patologią i nierobem, więc cię to nic nie obchodzi. Inni na te długi będą harować.

   • Pis to nieudacznicy mają szczęście trafiać na bardzo dobrą koniunkturę i przez to dają ale nie dają ze swojej kieszeni bo nic nie mają Dają z naszych podatków i łaski nie robią Dziura budżetowa ponad bilion a miało być tak cudnie Drożyzna jakiej nie było nigdy Trochę dali dla ludzi a ile biorą dla siebie po 60tys premii i to jest ta dobra zmiana Ale Polacy nawet gównem się zachłysną

    • Daj więc ty Polakom takie “gówno” w postacie +500 zł (ok. 130$) na każde dziecko. Wytłumacz mądralko dzieciom ze Śląska z familoków, z Podkarpacia, z Roztocza, że teraz jest gorzej. Wytłumacz jak one pierwszy raz mogły pojechać nad morze. I właśnie z taką “głupią gadką” powinno się siedzieć w domu, milczeć i słuchać mądrzejszych.

   • zmienjszone biede w narodzie? HA HA HA HA! Aż mi Ciebie żal ciebie. Co z tego że pis dało 500+ i 13 emeryture skoro podnieśli podatki takie jak podatek vat z 22% do 24% a teraz mają podnieść d0 26%. pis ustanowiło nowe podatki takie jak ponowne opodatkowanie rent i emerytur a ceny w sklepach lecą w góre. Co z tego że Polacy dostali więcej pieniędzy skoro muszą więcej peiniędzy płacić w sklepach?

 5. Dlatego pisowcy wyrywają wybory. PO: Schetyna, Kopacz, Budka, Siemoniak, Kidawa-Błońska, Neuman chyba nie rozumieją, że w obecnym kształcie i z obecnym programem (brakiem programu!) żadnych wyborów nie wygrają.

 6. A wracając do wyroku. Winny jest też śp. prezydent Lech Kaczyński. To on nie dopilnował, nie sprawdził działania bezpieczeństwa lotów. Pamiętajmy, że podobny wypadek zdarzył się w Gruzji. Ale czego wymagać po takim człowieku, jak on nie potrafił dwóch jednakowych butów włożyć, gdy wychodził z domu. Teoretyk – oderwany od rzeczywistości. “Panie prezesie, melduję wykonanie zadania -to słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, gdy został prezydentem.

 7. A kto napisał trzy scenariusze o których pisał Sikorski a które prezentował bez zgody MSZ z-ca.oficjalnie winny jest już dawno znany. Obecny wyrok to polityczna farsa.
  Kaczyńscy są sobie równi. Nieustępliwość jest cechą tylko mądrych, w innych przypadkach opłata jest wysoka. Sądy są teoretyczne.
  Niesprawiedliwość, bezprawie, powstrzymamy, to wcześniej czy później. Bieda jak wszedzie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: