W obronie Klaudii Jachiry

0
408

Od dawna obserwujemy jak Polska odchodzi od demokracji. Prawi i Sprawiedliwość budują tyranię.  Systematycznie ograniczane są prawa obywatelskie. Policja wzywa pod rozmaitymi, absurdalnymi pretekstami obywateli na przesłuchania, stawia absurdalne zarzuty.

Takie absurdalne zarzuty  otrzymała także wybitna aktorka Klaudia Jachira, która w swoich filmikach wyśmiewała rządy PiS.

Postawiono jej absurdalny zarzut  wykorzystania znaku graficznego TVP1. TVP 1 jest telewizją publiczną, jest przykładem jak funkcjonuje dojna zmiana. Telewizja ta utrzymywana jest przez podatnika, parlament, a konkretnie PiS uchwalił kolejne 980 milionów z publicznych pieniędzy, na utrzymywanie propagandowej szczekaczki PiS. W internecie spotkać można tysiące memów wyśmiewających telewizję publiczną. Jednak znak graficzny TVP jest własnością narodu, gdyż to podatnicy, a więc i Klaudia Jachira go utrzymują.

Tak jest na całym świecie, w normalnych krajach.

Oczywiście w tym przypadku chodzi o uciszenie krytyka, to uciszenie krytyka rządu PiS. Policja we Wrocławiu, w tym przypadku działa jak typowa policja polityczna, organ państwa mający zapewnić bezkarność  coraz bardziej dyktatorskim rządom partii Jarosława Kaczyńskiego. Policja w Wrocławiu zachowuje się tak jak kiedyś Służba Bezpieczeństwa.

Wierzymy, że w  Wrocławiu znajdą się prawnicy, którzy pomogą aktorce.

Wideo: Klaudia Jachira

 

Foto: KOD Podbeskidzie

AJ