W obecnej Polsce nie da się żyć, emigruję!

3
690

Młody człowiek ma dość, uważa, że to co dzieje się w Polsce uniemożliwia normalne życie, przede wszystkim zaś twierdzi, że przepisy wprowadzane przez rząd, uniemożliwiają prowadzenie biznesu, zmuszają do wykonywania ogromnej ilości papierkowej roboty, a nie poświęceniu się prowadzenia firmy.Dlatego postanowił zamknąć swoją firmę i przenieść ją do Estonii, gdzie warunki do prowadzenia działalności biznesowej są jego zdaniem lepsze. Twierdzi, że w Estonii znajdzie znajdzie znacznie lepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, przede wszystkim zaś jego rodzinie będzie się żyło znacznie lepiej.

Rząd PiS tworzy pozory, tworzy zaś ustawy kadrowe, mnoży rozmaite stanowiska, ale nie zmiania to sytuacji.   Przykładem takiej działalności może być powołanie rzecznika małych przedsiębiorców. Zdaje się, tak ma to się nazywać.

Rzecznikiem ma zostać poseł PiS  Adam Abramowicz, głosował on za wszystkimi ustawami,ograniczającymi prawa przedsiębiorców. Lista tych ustaw wraz  z tymi wprowadzającymi nowe podatki dla przedsiębiorców jest bardzo długa.  Podatek od handlu detalicznego, prawo rolne , Apteka dla aptekarza. Nowo rzecznik będzie kolejnym rzecznikiem rządu, rządowym nadzorcą ustanowionym do pilnowania małych, przedsiębiorców. Inaczej tego wytłumaczyć nie sposób.  PiS tworzy kolejne stanowisko, do pilnowania grypy społecznej.

Czy rzcznik ów spowoduje, że zmienią się warunki do prowadzenia działalności gospodarczej? Czy rzecznik naśle kolejną kontrolę, do niepokornego biznesmena? Dowiadujemy się, iż w wielu sprawach sądowych dotyczących podatków, zapadają wyroki niekorzystne dla przedsiębiorców, ale zgodnie z wolą Izb Skarbowych. Przede wszystkim wyroki te budzą zastrzeżenia merytoryczne, są sprzeczne z polskim prawem.  Tematem tym zajmiemy się niedługo osobno. Taki jest efekt wprowadzonej  przez rząd Pis reformy sądownictwa.  Sądy mają orzekać tak jak chcą tego instytucje państwowe, nie zaś jak przewiduje prawo.

Oczywiście nie znaczy to, że w jakikolwiek sposób zachęcamy do inwestowania w instrumenty opisywane w pierwszym wideo.  Nic z tych rzeczy. Bardzo łatwo wyobrazić sobie scenariusz, w ktorych kryptowaluty doprowadzą inwestorów do ruiny, a nie tak upragnionej wolności finansowej.Chodzi nam wyłącznie o okoliczności powodujące, iż młodzi przedsiębiorczy ludzie,  uważają, że w Polsce nic po nich i trzeba wiać, emigrować w poszukiwaniu znośnych warunków do życia.

opracował: AJ

Foto: wPolityce

Wideo 1: @Wapniak

Wideo 2: @PlatformaNews

3 Komentarze

 1. Oby Polska była Polską !!!!!!!
  Aby w POLSCE było NORMALNIE, trzeba co najmniej:

  1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa – Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowanie “dzieł” KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania – dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym
  15. Utrzymanie kościoła (każdego!) wyłącznie z odpisu podatkowego wiernych, którzy zadeklarują przynależność do danego wyznania i dobrowolnych wpłat wiernych (opodatkowanych darowizn).
  (Znalezione w sieci)

  KOŚCIUSZKO miał rację pisząc w swoim memoriale – “Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

  P.S.
  J.PIŁSUDSKI powiedział: “NAJWIĘKSZYM WROGIEM POLSKI W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE KOŚCIÓŁ”

  Nie chodzi o występowanie przeciwko KK, a o porządek prawny i sprawiedliwość społeczna !
  Pieniądze wydawane z budżetu na kościół należy przeznaczyć np. na zasiłek 500+ na każde dziecko, poprawę sytuacji emerytów, rencistów i niepełnosprawnych dzieci, dofinansowanie służby zdrowia, lub inne wydatki, aby Polakom żyło się lepiej, aby nie zarabiali 3 – 4 razy mniej niż mieszkańcy zamożnych państw Europy, a polscy emeryci i renciści nie żyli na skraju ubóstwa !

  Chodzi o to, żeby nie było takich patologii, jak np. wypłacanie z budżetu, w tym podatków płaconych przez emerytów, pensji dziesiątkom tysięcy katechetów i kapelanów, czy emerytur jak np. generałowi dywizji (?), biskupowi, kapelanowi Głodziowi w wysokości 12 500 zł emerytury generalskiej + 4 500 zł emerytury kościelnej, płaconej również z naszych podatków !!!!!!!!
  Przedstawiciele KK powinni płacić bezwzględnie podatki, tak jak wszyscy Polacy, a na jego utrzymanie powinni płacić składki tylko jego członkowie chodzący do kościoła (20 – 24% Polaków), a nie wszyscy Polacy !

 2. Byłem we Lwowie w 1980 roku, ide sobie ulicą , akurat koło kościoła. Stary przedwojenny kościół katolicki, zamknięty na kłódke. Szedł też chłopak, tak ze 12 lat z ojcem, Ukrainiec, czy Rusek. Chłopak pyta ojca, co to za budynek. Kościół. A co to kościół? Co tam jest we środku? Dopytuje ojca. No koścół ! Ale chce zobaczyć co tam we środku ! Drzwi były zamknięte na kłódke, to ojciec podniósł chłopca do góry i ten zajrzał przez okno. A tam do sufitu stały skrzynki z wódka, bo koścół był przerobiony na magazyn wódki i alkoholi. Ahhaa ! Mówi chłopak- to już wiem dlaczego kościół to opium dla ludu. A tak na marginesie, to dlaczego Polska nie może być wolna? Tylko albo pod okupacją komunistów, albo pod okupacją Watykanu. A teraz za PiSbolszewi, to jednocześnie okupacja bolszewików i okupacja Watykanu.

 3. Nie wszyscy chcą i mogą emigrować. Wtedy walka jest o wartości podstawowe. Ministerstwo pisze, żeby do nich nie pisać, bo oni nic nie mogą. Jak im premier kazał wg kompetencji (nadanych, bo prawdziwych nie mają) to odpisali to samo, ale zawinęli w sreberko jakichś przepisów nie zauważając nawet, żeby to znaczy: odwal się obywatelu! Naprawdę to jest groźne dla ludzi.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: