W którą stronę część II

0
167
Stare wraca


Wczoraj opisaliśmy, a raczej wspomnieliśmy, o kilku kryminalnych aferach nierozerwalnie związanych z obozem władzy, nierozerwalnie związanych z Prawem i Sprawiedliwością, partią, która z prawem i sprawiedliwością nie ma nic wspólnego. To PiS wraz ze swoimi wyborcami, stworzył ten złodziejski system.

W ogóle, w ostatnich latach obserwując wylew głupoty, chamstwa, zastanawiamy się nad przyszłością? Czy przyszłość zdominowana zostanie przez głupców? Szukając odpowiedzi na to pytanie, trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż najbliższych 100 dni będzie niezwykle ważnych w historii Ameryki i świata.

Zostańmy jednak przy Polsce. Przecieram oczy ze zdziwienia, gdy widzę utyskiwania nad jakością debaty publicznej. Słyszę, iż obie strony często używają niedopuszczalnych argumentów. Co za bzdura. Jaka druga strona. Nie ma żadnej drugiej strony.

Jest tylko jedna strona,  czyli strona szeroko rozumianego PiS z jego przybudówkami. To oni i ich publicyści prześcigają się w wymyślaniu obraźliwych, fake newsów. To oni z chamstwa stworzyli oręż polityczny. W materiale wideo zobaczycie reklamówkę nie jakiego Cejrowskiego, a no i owszem zapraszanego także, przez patriotyczną rzekomo Polonię, do Chicago. Zobaczycie Rafała Ziemkiewicza, za jawny, antysemityzm wyrzuconego nawet z Dziennika Związkowego. Nie wiem, może wrócił, może nie, Dziennika Związkowego. nie biorę do rąk od lat! W propagowaniu chamstwa nie ma żadnej symetrii, to wymysł pisowskich propagandzistów.

W Polsce sporo spekulacji na temat wypowiedzenia przez Polskę PiS, konwencji stambułskiej.

Nie dawno, na naszych łamach opisywałem zbrodnie Krzysztofa Kolumba. Wspomniałem, że osobnym rozdziałem w pozwie przeciwko Kolumbowi, winny być przestępstwa wobec kobiet.  Łajdactwa jakich dopuszczał się Kolumb w stosunku do Indianek, nie przechodzą człowiekowi przez gardło. Jakoś od wielu dziesięcioleci jest tak, iż to, co nazywamy prawicą, bardzo chętnie gwałci prawa kobiet. Ewentualne wypowiedzenie wspomnianej konwencji, to tylko jeden przystanek na tej drodze.

W którą stronę po wyborach? Jeżeli chodzi o Polskę, to należę do pesymistów, Przykro, że coraz częściej widzą, iż Polska przestaje być traktowana poważnie. Odbudowa pozycji Polski, po obaleniu rządów PiS to zadanie dla pokolenia Polaków.

Polska miała swoją szansę, jako liczący się członek Unii Europejskiej, ważny członek europejskiej i transatlantyckiej wspólnoty. Z własnego wyboru, tę szansę, podarowaną przez historię, zmarnowała i chyba bezpowrotnie straciła, przynajmniej na długie lata. Z tego trzeba sobie zdawać sprawę.

Dziękuję Rzecznikowi Praw Obywatelskich za wniesienie kasacji w sprawie haniebnego procesu brzeskiego. Także pisaliśmy o tym na naszych łamach. Nie zbudujemy lepszej przyszłości, bez wyciągania wniosków z historii.

Wideo: @Zbyszek G