W Illinois powódź i możliwa specjalna sesja Kongresu w sprawie finansowania szkół

0
473

W Illinois, po ostatnich obfitych opadach,  w wielu miejscach rzeki wystąpiły z brzegów. Trudna sytuacja utrzymuje w rejonie rzeki Fox. Trudno było w Gurnee, w Galenie, Des Plaines i w winnych miejscowościach. W wielu miejscach po powodzi rozpoczęto sprzątanie. Prognozy na najbliższe godziny są dobre, wody będą opadać, będzie więc można rozpocząć sprzątanie po powodzi. Woda ustępuje także w Algounquin, gdzie utrzymywała się trudna sytuacja.

Mimo powodzi w wielu miejscowościach w Illinois gubernator Breuce Rauner grozi ustawodawcom zwołaniem specjalnej sesji Kongresu na środę przyszłego tygodnia, poświęconą problemom finansowania szkół publicznych w Illinois.  Chodzi między innymi o fundusze dla Chicagowskiej Rady Szkolnej, która jak zwykle ma dziurę w swojej budżecie. Gubernator pragnie zmian w ustawie i stawia ustawodawcom ultimatum. Albo dostanie odpowiednią ustawę ze zmianami jakich się domaga,  albo zwoła specjalną sesję.

Istnieje niebezpieczeństwo, że jeżeli stanowi ustawodawcy nie rozwiążą wszystkich problemów związanych z finansowaniem szkół. W Illinois zdarzyć może się wszystko, z gubernatorem chciał rozmawiać przed ewentualnym rozpoczęciem specjalnej sesji, lider demokratów w Senacie, senator John Cullerton. Porozumienie gubernatora z Cullertonem mogłoby spowodować, iż nadzwyczajna sytuacja była krótka, czyli tańsza, co dla stanu biorąc pod uwagę totalne pustki w stanowej kasie ma swoje znaczenie. Być może w ogóle udałoby się uniknąć.

Wideo: Galena Guide

Wideo 2: brandonsnotebook

Foto: Wsil

PA

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: