W Chicago dodatkowe środki bezpieczeństwa

0
887

Po zamachu w Manchesterze, Rada Miasta Chicago i odpowiednie służby podejmują działania w celu poprawy bezpieczeństwa na imprezach masowych, jakich w Chicago sporo.

Jeszcze w środę, czyli dzisiaj, Rada Miasta Chicago ma zadecydować o umieszczeniu na stadionie Chicago CUBS, na koszt klubu, dodatkowych 30 kamer. Ponadto dokładniejsze będą kontrole osób udających się na koncerty w All State Arena w Rosemont oraz w United Center oraz imprezy sportowe na innych stadionach.

Do ochrony imprez masowych skierowanych zostanie więcej funkcjonariuszy.  Władze apelują także do ludności, aby na imprezach masowych zwracano uwagę na osoby zachowujące się nietypowo.

W Chicago rozpoczyna się sezon wielkich imprez, niedługo już Taste of Chicago i wiele innych imprez masowych. Nie da się skontrolować wszystkich osób jadących do Grant Parku, czy udających się do wielkich domów towarowych na Michigan Avenue.

Prawda jest natomiast taka, że nie istnieje możliwość zapewnienia pełnego bezpieczeństwa. To fikcja, zwłaszcza w takich zwariowanych czasach, w jakich przyszło nam  żyć.  Najwięcej zależy tutaj od służb, które powinny identyfikować zagrożenia, penetrować środowiska radykalne.

Dobrze, że władze miasta o tym myślą i podejmują odpowiednie działania.

AJ

Wideo: Gilles Pecqueur / Youtube.com

 

Foto: TripHobo

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: