Upadek stadniny w Janowie Podlaskim

0
291

Niestety czego PiS się dotknie, to zniszczy. Klasycznym już przykładem pisowskiej nieudolności jest stadnina koni w Janowie Podlaskim.  Stadnina ta przetrwała okupację niemiecką i czasy komunistyczne. Może jednak zdarzyć się tak, iż rządów Jarosława Kaczyńskiego nie przetrwa. nie przetrwa. Stadnina słynna była na cały świat. Była dumą polski. Aukcje koni przynosiły wymierne korzyści finansowe. Tak było do czasu, kiedy nastał PiS i zaczął na wszystkie możliwe pozycje wstawiać swoich ludzi, nieudolnych, biernych, ale miernych.

Obecnie stadnina przyniosła 3.7 miliona złotych strat. Świetnie prosperująca hodowla koni, słynna na cały świat praktycznie przestała istnieć.  Przed tegoroczną aukcją „Pride of Poland” przygotowano raport, którego jednak nie opublikowano. Był on zbyt druzgocący dla rządów PiS. Okazało się, że zwierzęta przebywają w fatalnych warunkach sanitarnych, źle są karmione.

Po prostu upadek. Tylko ludzie skrajnie nieudolni, mogli zniszczyć hodowlę, która przetrwała wielkie zawieruchy dziejowe, jednak dyktatury Jarosława Kaczyńskiego nie przetrwa. Nawet gdyby teraz przyszła do Janowa Podlaskiego kompetentne ekipa i tak trzeba będzie lat dla odbudowy stadniny.

W podobnie fatalnej sytuacji, znajduje się stadnina w Michałowie. Dobrą opinię, markę niszczy się szybko, buduje latami. Upadek hodowli widać na przykładzie sum, jakie wpływały z aukcji, co uwidoczniono w materiale wideo. Coś co było dumą Polski, znakiem firmowym, nieudacznicy z Prawa i Sprawiedliwości, partii Jarosława Kaczyńskiego kompletnie zniszczyli. W niszczeniu odnieśli sukces.

Foto: WP opinie.pl

Wideo: @Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: