Ukrainiec Polak, dwa bratanki

4
271


To ważna wypowiedź Klaudii Jachiry, dotycząca także tego jacy tak naprawdę sami jesteśmy.  Klaudia Jachira spotka w sklepie, w innych miejscach wielu imigrantów z Ukrainy. Ja też ich spotykam w Chicago.  W jedne,j z polonijnych restauracji spotkałem na przykład kelnerkę pochodzącą z Doniecka, gdzie cały czas trwa wojna. Część Ukrainy ciągle, okupowana jest przez armię rosyjskiego agresora.

Jachira zastanawia, skoro Ukraińcy, może szerzej imigranci ze Wschodu, którzy wybrali sobie Polskę jako miejsce do życia, w naszym kraju napotykają tyle trudności. W Polsce podejmują prace, których Polacy nie chcą już podejmować. Podejmują je za gorsze pieniądze. Imigranci ci są dla Polski ekonomicznym zbawieniem. Kto inaczej pracowałby na budowach, w sklepach, opiekował się chorymi?  Ekonomicznym strzelaniem w stopę jest tworzenie dla tych ludzi barier w uzyskiwaniu prawa do pobytu w Polsce, prawa do pracy i potem polskiego obywatelstwa.

Warto nad tym zastanawiać się teraz, gdy Niemcy zaraz otworzą swój rynek pracy dla imigrantów z Ukrainy.  Sami sobie strzelamy w stopę. Powiedzmy sobie szczerze, dla firm wyjazd imigrantów ze Wschodu, dla polskiej ekonomii będzie katastrofą.

Od siebie dodam, że nasz stosunek do przybyszów, do imigrantów ze Wschodu, pokazuje tak naprawdę, jacy my sami jesteśmy. Niestety nie zawsze jest to obraz budujący.

Klaudia Jachira wydawałoby się mówi o rzeczach oczywistych, bariery dla Ukraińców nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia. Polska tworząc bariery, niepotrzebne bariery, traci szansę na pozyskanie wartościowych imigrantów, bardzo potrzebnych polskiej ekonomii. Sami sobie strzelamy sobie w stopę.

Foto:  Polityka pl

Wideo: @Klaudia Jachira

4 Komentarze

  1. Nie zapominajmy, że Ukraińcy w dalszym ciągu czczą Banderę i UPA. Bez przesady, że Ukraińcy są zbawieniem dla Polski. I dla Ukraińców, żadnych praw od razu ! Polacy w W. Brytanii od razu mają takie same prawa? Gdzie w Europie od razu cudzoziemiec ma takie same prawa? A może w USA? Jakieś “zielone karty”, losowania. O czym to ględzenie?

  2. …takie pieprzenie. Czemu USA nie chcą latynosów, emigrantów z Południowej Ameryki? Mur stawiacie, a pouczacie Polaków, co mają robić !

  3. Prawdą jest także, iż Polski IPN buduje fałszywy obraz historii Polski. To wszystko nie jest proste, czarno-białe.

  4. IPN to łagodnie powiedziane, że buduje fałszywy obraz Polski. PiS i pisowska jaczejka (podstawowa komórka partii ) IPN fałszuje historię Polski, przez wyolbrzymianie lub umniejszanie faktów historycznych. Ponieważ AK-owcy nie zgodzili się, że ci co zginęli w wypadku drogowym (katastrofa lotnicza to wypadek drogowy!), żeby im na apelach wojsko salutowało słowami: Polegli na polu chwały ! to popadli w niełaskę u prezesa i IPN ich dyskryminuje (umniejsza). Powstał nowy typ bohatera Niezłomny i Wyklęty – to ukłon pod prawicowe bojówki. Tymczasem PiS przykrywa afery, np. kto pamięta Andruszkiewicza i jego fałszywych podpisów, przekrętu na paliwie, wystąpienia Żalka, spływu kajakowego wicepremier do spraw rodzinnych B. Szydło, gdy w Sejmie trwał strajk matek z chorymi i upośledzonymi dziećmi. A “wyrywanie lasek” czyli romansowania na miesięcznicy posła Pięty i potem wykorzystywania seksualnego i obiecanie stanowiska. Gnębienie biednego chłopca z fiata punto, z którym miała stłuczkę pani premier. Dwie Wieże prezesa. Cizie Glapińskiego wynagradzane po 50 tys. zł. z państwowej kasy. Wreszcie ” nam się należy” czyli bezprawne przyznanie sobie wynagrodzenia i potem zwrot skradzionych pieniędzy. O tym trzeba ciągle mówić i pisać ! Powtarzam ciągle przypominać te afery i nikczemność PiS-u !

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: