Układ Banasia

0
148


Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali dzisiaj konferencję prasową podczas której przedstawiono stanowisku Klubu wobec przedziwnego oświadczenia Mariana Banasia, który konsekwentnie odmawia złożenia dymisji, choć nakłania go do tego, jego własne środowisko polityczne.

Marian Banaś twierdzi, iż odpowie na pytania śledczych, powinien także, a może przede wszystkim, odpowiedzieć na pytania Polaków i posłów.

Polaków zapewne ciekawi, czy Marian Banaś uzyskiwał korzyści majątkowe od gangsterów obwieszonych złotem.  Pamiętajmy, iż wspomniany gangster, kumpel Banasia, biegał z maczetą po Krakowie, sam wymierzając sprawiedliwość. Gangster znał telefony do Banasia i szef NIK, odbierał od niego telefony.

Politycy Koalicji zwrócili uwagę, że tylko ujawnienie przez ministra Kamińskiego informacji o Banasiu może przeciąć spekulacje.

Informacjami na temat Banasia powinny zająć się odpowiednie sejmowe komisje.

Jesteśmy świadkami żałosnego widowiska, kiepskiego spektaklu. Opozycja domaga się informacji rządu na temat afery Banasia, na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Za plecami odbywa się jakiś dziwny targ. Politycy PiS utajniają zarzuty wobec Banasia. Jest tak, iż w tej chwili Banaś dyktuje warunki państwu polskiemu.  Wokół Banasia rozgrywa się mało zrozumiała gra.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: