Ujawnić listy poparcia sędziów z KRS

1
452


Naczelny Sąd Administracyjny nakazał ujawnienie list poparcia sędziów wybranych do upolitycznionej Krajowej Rady Sądownictwa. Posłowie opozycji podczas konferencji prasowej, zorganizowanej jeszcze przed weekendem, złożyli stosowne pismo do Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Przypomnijmy, iż w trakcie likwidacji niezależnej Krajowej Rady Sądownictwa, Sejm wybrał sędziów zgłoszonych przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednak Kuchciński nie opublikował list poparcia, nie powiedział, kto konkretnie zgłosił tych sędziów. Obecnie sąd nakazał opublikowanie informacji, kto konkretnie zgłosił sędziów obecnie zasiadających w KRS, kto podpisał się pod tymi kandydaturami. Jeżeli okaże się, iż poparcie zgłosiło na przykład 25 podwładnych Zbigniewa Ziobry, albo podwładnych kandydatów, byłaby to kolejna kompromitacja całego procesu wyboru nowej KRS.

Pamiętajmy, iż w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, iż pod niektórymi kandydaturami w ogóle nie było wystarczającej liczby podpisów, to jest „casus” sędziego Nawackiego.

PiS od wielu miesięcy ukrywa listy poparcia. Może to świadczyć tylko o tym, iż  PiS jak i sami nominaci do upolitycznionej KRS, wstydzą się tych, którzy ich poparli, lub osoby, które wyraziły poparcie dla kandydatów wstydzą się tego, iż przyłożyły rękę do tej niezgodnej z prawem, także z prawem unijnym, haniebnej procedury.

Najważniejsze jest to, iż Polacy niedługo już poznają te listy, Kmila Gasiuk Pihowicz powiedziała, iż nie ma wątpliwości co do tego, iż będą to listy wstydu polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Już w opinii Rzecznika TSUE zwracano uwagę, iż procedura wyboru nowych członków KRS winna być przejrzysta. Obecnie oczekujemy na wykonanie wyroku NSA i opublikowania list poparcia dla członków nowej KRS.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej na ten temat.

Jeden z polskich sędziów powiedział, iż kto w polskim wymiarze sprawiedliwości miał się ześwinić, już to zrobił.

Foto: Radio Maryja

1 Komentarz

  1. Jest rzeczą zastanawiającą, że ok 10 tys. sędziów w tym profesorów Prawa nie potrafi procesami “zgnoić” jednego niedouczonego dyszkanta Zbyszka. Za wyjątkiem kilku sędziów, którzy się nie boją i walczą z PiS-em aby ten nie łamał prawa, reszta sędziów zachowuje się jak eunuchy. Podam przykład. Przestraszona Małgorzata Gersdorf uciekła na urlop zdrowotny, a za namową ludzi z KOD-u przerwała urlop i wróciła. Teraz gdy otrzymała z powrotem stanowisko cichutko siedzi jak myszka pod pisowska miotłą.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: