TVP – szczujnia za pieniądze podatnika

0
39


Największa szczujnia w dzisiejszej Polsce, TVP, pozwała profesora Wojciecha Sadurskiego za wpisy, w których obwinia on reżymową telewizję o tworzenie klimatu zbrodni wokół Pawła Adamowicza. Kurwizja domaga się kilkudziesięciu tys. zł. odszkodowania. W uzasadnieniu pozwu napisano, że chodzi o dobre imię TVP.

Trudno jest ustalić ponad wszelką wątpliwość, że hejterskie programy i komentarze TVP popchnęły niezrównoważonego człowieka do zabójstwa. Jak to precyzyjnie zmierzyć? Nie da się. Reżymowa TVP o tym wie. I dlatego nie przestała szczuć.

Pozew przeciwko Sadurskiemu oraz wszystkie inne pozwy są opłacone przez polskiego podatnika. Pieniądze te są spożytkowane przez “kurwizję” na prymitywne telewizyjne programy, hejt, propagandę i walkę z opozycją. Obywatele RP, zwolennicy KOD, opozycja parlamentarna i uliczna też się zatem dokładają.

O Pawle Adamowiczu TVP rozpowszechniała plotkę, że chciał zniemczyć Gdańsk, że nie wiadomo skąd ma taki majątek, i że chce zalegalizować “ideologię genderyzmu, cokolwiek to nie miało znaczyć. Na proste umysły takie oskarżenia mocno działają. Szczucie i ordynarna propaganda zawsze były adresowane do ludzi o nieco mniejszych zdolnościach intelektualnych, w których łatwiej rozniecić rewolucyjny nastrój. I podtrzymać resentyment.

Szczujnia więc szczuje nadal. Są odbiorcy.

W polskiej historii był już przypadek podobny do morderstwa Adamowicza. Pierwszy prezydent Polski, Gabriel Narutowicz, został zastrzelony w r. 1922 przez skrajnego endeka, Eligiusza Niewiadomskiego. Ale nie był to przypadek, ani akt pojedynczego szaleńca. Zbrodnię poprzedziła szeroka kampania nienawiści w nacjonalistycznych mediach, oskarżająca Narutowicza, że wysługuje się Żydom (Adamowicz ‘wysługiwał’ się Niemcom). Po aresztowaniu zbrodniarza, jego rzadkie imię – Eligiusz, stało się nagle popularne wśród imion nadawanym nowo narodzonym chłopcom. Wielu Polaków uważało zbrodniarza za bohatera i patriotę. Do dzisiaj na jego grobie składane są kwiaty (zdjęcie). Dla wielu zwolenników PIS śmierć Adamowicza wcale nie była taką złą wiadomością. Podobnie dla wielu szczucie wcale nie jest szczuciem, a prawdą, “którą wcześniej przed nami ukrywano.”

TVP szczuje na Jurka Owsiaka, Aleksandrę Dulkiewicz, Tomasza Grodzkiego, na Kidawę-Błońską i na wielu innych, gdyż właściwie nikt za szczucie personalnie nie odpowiada. A płaci podatnik. I nawet jak coś się stanie, to i tak nic nie można będzie udowodnić. Jeżeli jakiś “nieposłuszny” sędzia zasądzi, że TVP ma zapłacić karę, to płaci przecież podatnik. Zero ryzyka. Zero odpowiedzialności.

Polska szczujnia #1 pracuje nadal na pełnych obrotach.

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: