Tusk przewodniczącym Europejskiej partii Ludowej

0
27


Donald Tusk ogromną większością głosów, na zjeździe w Zagrzebiu wybrany został Przewodniczącym Partii Ludowej. Donald Tusk ma więc nowe ważne stanowisko. Europejska Ludowa do największy klub w Parlamencie Europejskim. Europa stoi przed wielkimi wyzwaniami. Jednym z nich jest Brexit, ale o wiele ważniejszym jest kryzys klimatyczny. Donaldowi Tuskowi udało się utrzymać jedność Europy po zaborze przez Rosję Krymu. Europa nałożyła sankcje na Rosję, zabór Krymu nie został uznany przez społeczność międzynarodową.

Wyzwaniem dla Europy jest także przestrzeganie standardów demokracji. Europa, jeżeli chce odgrywać ważną rolę nie może być obojętna wobec faktu, że obecnie dwa kraje członkowskie Polska i Węgry nie przestrzegają standardów w dziedzinie praworządności. Europa nie może na to patrzeć obojętnie.  Musi wpływać na swoich członków, aby przestrzegały standardów.  Inaczej nie będzie na świecie traktowana poważnie.

Europa musi zdawać sobie sprawę także, iż Rosja cały czas stara się wpływać na wybory w Europie, prowadzi ogromną akcję dezinformacyjną, także za pomocą mediów społecznościowych.  Europejscy populiści otrzymują ogromną pomoc finansową z Moskwy.

Wielkim wyzwaniem dla Europy jest fakt, iż w tej chwili USA coraz bardziej dystansują się od Europy. Być może prawdą jest, że Europa powinna stworzyć swoje siły wojskowe. Wyzwań dla Donalda Tuska nie zabraknie.

Foto: Euronews.eu

Wideo 1: EPP

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: