Trzaskowski w Radomiu

0
51


Dzisiaj Rafał Trzaskowski w Radomiu, mówił głównie o samorządach. To dzięki nim, dzięki sprawnie działającym samorządom Polska tak wypiękniała, w ciągu minionych lat tak zmieniła swoje oblicze. W Radomiu na wiecu obecnych było wielu wybitnych polskich samorządowców, nie tylko gospodarz terenu prezydent Radomia. Obecna była Aleksandra Dulkiewicz prezydent Gdańska i Jacek Karnowski prezydent Sopotu. To dzięki samorządom Polska zmienia się tak bardzo i to zmienia na lepsze. Świetnie, iż samorządowcy wspierają kampanię Trzaskowskiego.

Wspominałem już o tym, ale mówić o tym trzeba bez przerwy przez 24 godziny na dobę. O czym tak naprawdę są te wybory. Tak naprawdę, to nie chodzi, o żadne pięć stów, czy trzynastą emeryturę.  To w ogóle bez znaczenia,te wybory dotyczą zasadniczego wybory cywilizacyjnego. Czy chcemy modelu wschodniego typowego dla Rosji Putina, typowego dla Białorusi Łukaszenki, gdzie sądy, instytucje państwa i życie obywateli zależy od woli dyktatora, czy chcemy polski demokratycznej, silną barwą wszystkich kolorów tęczy, pełnej różnorodności.

Polacy muszą dokonać wyboru między wschodnią dyktaturą, a liberalną demokracją. O tym są te wybory.

Nie boję się słowa „liberalna demokracja”, gdyż inna demokracja nie istnieje.

Przyszło się zmierzyć z pandemią. Trudny czas, wymagający także mądrości od władz. Mieszkając w Illinois dumny byłem z mojego gubernatora J.B. Pritzkera, który z satysfakcją mówił, iż w czasie obowiązywania restrykcji, nikt nie został aresztowany za ich nie przestrzeganie. Ileż to mandatów i kar wystawiała polska policja, jak szukano okazji, aby pokazać, że pandemia może służyć ograniczaniu wolności obywatelskich. Wolicie wolność, czy państwo policyjne, na to pytanie także trzeba sobie odpowiedzieć w trakcie tych wyborów. Wolicie przynależeć do struktur zachodnich, czy do wschodnich satrapii? Wybór należy do Was!

Wideo: @PRESS.WARSZAWA

Andrzej Jarmakowski  

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: