Trzaskowski powinien przystać na debatę w TVP?

0
161

Pewnie nikt nie jest zaskoczony, ale Rafał Trzaskowski nie pali się do udziału w tak zwanej debacie, czy inaczej pisowskim wiecu wyborczym, organizowanym przez rządową pisowską telewizję w Końskich. Jak słusznie zauważył Rafał Trzaskowski, debata będzie pisowskim wiecem organizowanym za publiczne pieniądze.  Debata w telewizji publicznej będzie klasyczną ustawką. Duda doskonale będzie znać pytania, debata taka, nie będzie miała nic wspólnego prawdziwą debatą, dyskusją kandydatów. Będzie klasycznym oszustwem. Szanujący się politycy nie powinni brać udziału w takim oszustwie. To jedna strona medalu. Druga jest taka, że nieobecność Trzaskowskiego zostanie brutalnie wykorzystana przez PIS. Będą opowiadać rozmaite brednie, że się bał konfrontacji z wyborcami. Iść więc na debatę? Jakie jest wasze zdanie?

Sztaby obu kandydatów, nie miały nic do powiedzenia na temat kształtu debaty.  Nikt z nimi tego nie negocjował, zaś pismo z TVP skierowane do sztabu Roberta Trzaskowskiego bardziej przypominało wezwanie na komisariat, niż na zaproszenie na debatę. TVP w sprawie debaty zachowuje się jak Komunistyczna partia Chin w sprawie Hongkongu. Dzieją dziwne rzeczy. W sumie zaginęło kilkadziesiąt tysięcy głosów Polonii. Nie wiadomo w tej chwili co się z nimi stało.

Telewizja publiczna zachowuje się jak część sztabu Andrzeja Dudy. Prowadzi brudną, obrzydliwą kampanię wyborczą. To ostatnie miejsce, gdzie można zorganizować uczciwą debatę. Sprawa pokazuje, jak mało uczciwa jest ta kampania.

Niezależnie od tego, czy debata się odbędzie, czy nie, Należy się skupić na krytyce Andrzeja Dudy, punktować jego niepowodzenia, pokazywać nie spełnione obietnice, tak jak to dzisiaj uczyniono podczas konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej w parlamencie.

Ja wiem, wielu powie, nie na debatę trzeba iść, ale nie na taką debatę. Coraz wyraźniej widać, iż kampania w Polsce nie jest uczciwa, prowadzona jest brudna gra mająca Dudzie przynieść drugą kadencję.

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: