Tryb pracy nad ustawą kagańcową

1
296


Pod osłoną nocy, jak złodzieje, posłowi PiS zmusili  parlament do pracy nad ustawą represyjną wobec sędziów, ustawą rozmontowującą system wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Zresztą dodajmy od razy, iż dzisiaj Komisja Europejska zwróciła się do Polski o wstrzymanie prac nad tą kontrowersyjną ustawą, do czasu przeprowadzenia odpowiednich konsultacji, w tym na przykład z Komisją Wenecką. List Komisji Europejskiej jest bez precedensu, pokazuje, iż opozycja ma rację, twierdząc, iż poparcie tej ustawy może oznaczać w praktyce wyjście Polski z Unii Europejskiej.

W trakcie konferencji prasowej mówiono, iż ustawa ta jest skrajnie szkodliwa dla państwa polskiego i dla Jego obywateli. Powiedzmy sobie szczerze, tutaj, w tej sprawie wszystkie argumentu już padły, także w trakcie wystąpień, jakie miały miejsce w trakcie masowych protestów społecznych jakie miały miejsce w ciągu ostatnich dni.

Ustawa ta jest niezwykle korzystna dla polityków PiS, zapewnia im bezkarność, tworzy z nich kastę ludzi stojących ponad prawem. Przestępcy z legitymacjami PiS, lub korzystający z poparcia PiS, wykonujący usługi polityczne dla PiS, będą mogli liczyć na ochronę państwa PiS. Banaś i inni politycy PiS będą mogli bezkarnie prowadzić burdele, czy zajmować się pospolitą gangsterką.

Marszałek Grodzki powiedział, iż Senat wykorzysta wszystkie możliwości legislacyjne jakie posiada Senat, dla przeprowadzenia konsultacji.

Wideo: @Platforma News

1 Komentarz

Comments are closed.