Trwa powódź po nowelizacji ustawy o IPN

0
465

Rząd PiS usiłuje bronić nowelizacji ustawy o IPN, grożącej dwoma latami więzienia za mówienie o polskich obozach koncentracyjnych.Nieprecyzyjna  ustawa w oczywisty sposób ogranicza wolność badań naukowych, tłumi  wszelką dyskusję o historii, wywołała kryzys wizerunku Polski w świecie.  Jest typowym bublem prawnym, ustawa jest zbiorem idiotyzmów, jakby całemu światu chciała narzucić swój punkt widzenia.  Czy mówienie o pogromie w Warszawie w XIX wieku, a daty sobie poszukajcie, jest szkalowaniem narodu? Kompletnym idiotyzmem było uchwalenie ustawy w wigilię rocznicy Holocaustu. Jedynym wyjściem, w tej chwili jest wyrzucenie ustawy do kosza. Niestety PiS tego nie uczyni.  Okopie się na swoich pozycjach, brnąc w kłamstwach, mając gębę pełną patriotycznego frazesu o wstawaniu z kolan,  wstając z kolan, upadli na głowę, spadli ze schodów, złamali obie nogi i ręce do tego.   Krzyczą do tego, że mają sukces, bo są już na parterze. W ciągu ostatnich 48 godzinach określenie  „polskie obozy koncentracyjne pojawiło się w światowej prasie, o czym informują wyszukiwarki, pojawiło się milion razy.  Mówi o tym cały świat. Tak wygląda sukces polityki PiS.  Określenie, którego nikt nie używał, pokazywało się sporadycznie, nagle stało się powszechnie używane.  W efekcie uchwalenia tej ustawy, utrwalony zostanie wizerunek Polaka jako chorobliwego antysemity, pomagającego w Holocauście. Oczywiście, ustawa PiS osiągnie skutek odwrotny od zamierzonego. Ustawa pogorszy i tak już ,dzięki PiS, fatalny wizerunek Polski w świecie.

Ustawa ta znakomicie służy niszczeniu  wizerunkowi Polski w świecie. Jeżeli ktoś marzył o zaszkodzeniu Polsce, to najlepszą metodą było przyjęcie tej głupiej ustawy.

Do boju ruszyli prawicowi publicyści. Rafał Ziemkiewicz pisze: Przez wiele lat przekonywałem rodaków, że powinniśmy Izrael wspierać (http://fakty.interia.pl/opinie/news-zydzi-do-gazy,nId,1481803 … – to tylko jeden z wielu przykładów). Dziś przez paru głupich chciwych parchów czuję się z tym jak palant. https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/957711876833579010 …

W Ameryce każdy publicysta wyleciałby z pracy za użycie określenia „parchy”.  Rafał Ziemkiewicz publikuje w polonijnym „Dzienniku Związkowym”. Czy redakcja nadal będzie publikowała teksty tego antysemity? Dalsze publikowanie tekstów tego antysemity pokaże, że redakcja tego pisma jest antysemicka, , zaś ZNP,  jest antysemicką organizacją. Taki wniosek wyciągnie wielu ludzi. Trzeba pamiętać, że w Chicago mieszka wielu imigrantów wyrzuconych z kraju w 1968 roku.

Jesem pesymistą,  nic dobrego z tego nie wyniknie. Polacy sami postanowili przestrzelić sonbie obie stopy i udają, że są zadowoleni.

Foto: Myśl Polityczna

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: