Trwa pełzający zamach stanu PiS

40
362

SejmW Sejmie koszmarna awantura o Trybunał Konstytucyjny. Pod Sejmem manifestuje grupka zwolenników PiS, z „Gazety Polskiej”, wygrażająca wszystkim, którzy mają inne poglądy. Manifestuje także lewica, jutro, czyli w czwartek manifestacje Komitetu Obrony Demokracji.

PiS przepycha swoich funkcjonariuszy partyjnych na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście może okazać się, że sędziowie wybrali zostali nielegalnie. PiS ma większość, ale ta większość nie ma mandatu na łamanie prawa, co dzieje się w parlamencie. PiS ma mandat na dokonywanie zmian w ramach istniejącego prawa.

PiS zrobił pierwszy krok do przebudowy ustroju państwa. To co się odbywa się w parlamencie jest zamachem na ustrój państwa. Odbywa się to przy ogromnym nagromadzeniu negatywnych emocji widocznych we wszystkich wypowiedziach PiS.

Po opanowaniu Trybunału Konstytucyjego. PiS zacznie przejmowanie mediów publicznych.

W Sejmie sporo ogłupiałych wypowiedzi jak na przykład Kornela Morawieckiego.który odgrywa rolę „usłużnego idioty” PiS. Opozycja zaskarżyła pieć głosowań do Trybunału Konstytucyjnego. Opozycji pozostają protesty społeczne, które już się zaczynają.

Do gmachu Sejmu wrócił PRL. Zmiany utożsamia osoba komunistycznego prokuratora Piotrowicza. Niestety to dopiero początek zmian jakie PiS może wprowadzać.

Jeżeli prezydent przyjmie ślubowanie od wybranych sędziów, naraża się na Trybunał Stanu. Wśród wybranych sędziów są osoby związane ze SKOK-ami. PiS pewnie teraz zrobi skok na Komisję Nadzoru Finansowego, aby SKOK-ów nie pilnować. Trzeba pamiętać, że kolejne SKOK upadły z powodu fatalnego zarządzania przez funkcjonariuszy PiS. Rząd pragnie zwiększyć deficyt budżetowy ponad 3% PKB, co spowoduje nałożenie na Polskę kar związanych z nadmiernym deficytem.

AJ

Sejm gov.pl

40 Komentarze

 1. Wspomnicie moje słowa – to początek końca piso-komuny. Po wprowadzeniu stanu wojennego wydawało się, że komuna zwyciężyła – a to był jej łabędzi śpiew… teraz jest podobnie, udławią się swoją pazernoscia i msciwoscia oraz totalnym nieudacznictwem, to tylko kwestia czasu… Dzisiaj na kontrdemonstrację PiS przywiózł ludzi auokarami. Manifestacja KOD jutro musi być lepiej przygotowana na demonttrację PiS przede wszytskim.

  • Akurat z PiS em nie jest tak, jak podają zacietrzewieni w Chicago. Ostatni sondaż Millward Brown potwierdza tylko silną pozycję PiSu, także Kukiza. Można to przeczytać nawet na Onet.pl. P. Janusz obserwuje polską scenę polityczną chyba z Marsa, owszem, wpadają w szał zwolennicy Platformy, ale to inna sprawa. Podobne zachowania obserwujemy zawsze w chwili odsunięcia nienasyconych od koryta.
   Zachowujcie umiar i zdrowy rozsądek! Rzeczywiście zaczyna być jak za czasów wolnego słowa w PRLu, bardziej może w Chicago niż w Polsce.. P. Zawistowski musi czuć się bardzo rozczarowany, według sondażu z 3 grudnia nikt o końcu “piso-komuny” nie wspominał.
   A swoją drogą, kiedy czytam uwagi p. Zawistowskiego, to przypomina mi się stary komunistyczny skryba z Życia Literackiego, tow. W. Machejek, z tym tylko, że wpisy p. Zawistowskiego są bardziej prymitywne niż wypociny stalinowskiego literata.

 2. Oglądam w TV relację z Sejmu (przepraszam, relację z odwołania demokracji w Polsce).
  Wniosek jest jeden:
  13 Grudnia widzimy się na Żoliborzu pod willą Kaczyńskiego i krzyczymy “PRECZ Z KOMUNĄ”. Naród musi zaprotestować! Trzeba dać odpór tym działaniom PiS “Precz z Kaczyńskim”.”Precz z Komuną”.

  • Słusznie ! Jeden twardy komunista i sługus Moskwy odszedł na zawsze. Już pod jego willa nie można demonstrować 13tego grudnia. Ale jest następny bolszewik na usługach…. To teraz 13 tego grudnia warto demonstrować pod jego willa na Żoliborzu. Teraz to on chyba tam ma 3 wille pod rząd. A pamiętam jak w 2005r w swym oświadczeniu majątkowym podał, że posiada jedynie mieszkanie 46m2 i do spółki z mamusią.

 3. Na nic wasze ujadanie i zaklinanie rzeczywistości. Kiedy do was dotrze, że naród wybrał PiS, a odrzucił PO-PSL. I z tym trzeba się pogodzić. Polacy zgadzają się na rządy PiS-u ! A o wyborze sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, PiS zrobił to samo co PO- upolitycznił. Zresztą o tej sprawie wyboru to tylko szum medialny, a Polaków to nie obchodzi. Naprawdę!

 4. Wiemy, że PiS wygrał i ma mandat na wprowadzanie zmian. Jednak zmiany muszą być wprowadzane zgodnie z prawem. Nikt nie dał Pis-owi mandatu na łamanie prawa. PiS zaśprawo lamie. W ogóle ten nocny tryb, jakby bali się narodu. W tej chwili trwa protest w obronie Trybunału. Ręce precz od Trybunału. To odbierania przysiegi o 4 nad ranem wygląda śmiesznie. Manifestacja pod TRybunałem Komitetu Obrony Demokracji oddaje nasze przywiązanie do demokracji i wolnosci. Zwracam uwagę, że osoby wybrane przez PiS są niekompetentne, uczestnicy konferencji smoleńskich, antysemici. Prezydent od dzisiaj nie jest strażnikiem konsytucji, jest strażnikiem interesów prezesa Kaczyńskiego.

 5. Trwa transmisja posiedzenia Trybunału Konstytucyjnego w TVN 24. Także manifestacja Komitetu Obrony Demokracji przeciwko nielegalnym zminom wprowadzonych przez PiS. Przyszlo sporo ludzi, którzy zwołali manifestację na Facebooku. Z sukcsem.

  • Obrńców PiS-u jest dwa razy tyle co zwolenników PO i opozycji. O tym podała nawet laleczka śmieszka- Kuligowska z TVN-u.

  • Polacy czego chcą? Chcą łamania prawa? To nie jest argument. Wiekszość musi działać w ramach prawa. Zadnego referendum w tej sprawie nie było. Stwierdzenie Polacy tego chca to klasyczna demagogia…

 6. Opinia prawna Dudy, zgrilowana przez wniskodawców. Meytorycznie Kancelaria Prezydenta ośmieszyła się.

 7. Oficerowie spec-służb i PO zapłacili bezrobotnym, a ci stoją pod Sejmem i drą mordę. Zresztą w słusznej sprawie.

  • PO nikomu nie płaciła, to ludzie, którzy skrzykneli się na facebooku. Fajnie, że relacja na Progressie po angielsku, jak sądze sprawozdanie wysłano do mdiów amerykańskich. Polonia nie ma znaczenia, angielski ważniejszy, wazne, aby opinia publiczna w USA była informowana o tym jak PiS niszczy demokrację.

   • Tylko, droga Pani, Amerykanie zupełnie nie wiedzą co to pis, a na demokracje mają swoje szczególne, biznesowe podejrzenie. Wprowadzili je już i w Iraku, i w Libii.

 8. Amerykanie mają w dupie Polskę, Rumunię, Słowację, Azerbejdźan i inną popelinę. Małe, słabe państwo na wschodzie Europy. A ty Bożenka możesz nawet popuszczać w majtki, to i tak nic nie pomoże. PiS przepchnie wszystkie ustawy. Zrozumiałaś gąsko?

  • Oczywiście, że PiS może przepchnąć każdy idiotyzm. Ale ma tak fatalna prasę, media na świecie mu bardzo zaszkodzą. Już informacje o manifestacji w Warszawie podało Radio CBS. To włąśnie dlatego dobrze, że rozsyłamy informacje po angielsku o to chodzi. PiS na razie się cieszy i preży muskuły, ale wątpie, aby dotrwał dokońca kadencji. To gospodarczy nieudacznicy. Juz krzyczą o zwiekszonym deficycie, złoty spada na łęb na szyję. O już w tej chwili informację o Komitecie Obrony Demokracji i manifestacji podała sieć radiowa ABC. Także leci.
   Także Jarun nie martw się. Rząd Pani szydło będzie wielką klapą

 9. A kto to jest Szydło? Kukła wyciągnięta przez Kaczyńskiego?! Ty zaś przestań histeryzować. Wojna z tego powodu nie wybuchnie. A te Komitety Obrony Demokracji to tworzą postkomuniści. Kpina historii.

 10. No i co teraz? Trzech sędziów wybranych konstytucyjnie, dwóch nie, czyli tak jak się spodziewno. Prezydent Duda nie odbierając ślubowania od sędziów złamał konstytucję. Prezydent musi to uczynić :niezwłocznie”. No i co teraz? Teraz czekmy na 9 grudnia na orzeczenie ma sprawie ostatnich sędziów PiS.
  Jest falszywe twierdzenie o postkomunistach w Komitetach Obrony Demokracji. Wielu ludzi w Komitecie urodziło sie już po upadku komuny. Inni byli dzieciakami. Zarzut jest więc wyssany z palca. Nieprawdziwy, krzywdzący, niesprawiedliwy. Mamy teraz kryzys konstytucyjny. Jak widać to nie jest tak, że większość może wszystko. Nie, Trybunał jasno pokazał, że trzeba działać zgodnie z prawem i w ramach prawa. Tych norm większość musi przestrzegać. Wygrana w wyborach nie upoważnia do łamania prawa. Mówi o tym sędzia Kieres. T5ybunał swoim orzeczeniem przywołał PiS do porządku…

 11. Może nie na temat, ale tyle kąśliwych uwag na temat polskiego kleru padło na Progressie. Może za wiele, może też niesprawiedliwych. Nie wiem. Nie byłem w Polsce od wielu dekad. Ale pozostają fakty. Te zaś mówia co innego, niz emigracyjni antyklerykalni logowicze.
  A więc trochę faktów.

  835 instytucji charytatywnych Kościoła katolickiego działało w Polsce w ubiegłym roku; większość prowadzonych było przez zgromadzenia zakonne – wynika z raportu Instytut Statystki Kościoła Katolickiego, zaprezentowanego w czwartek.

  Raport został zrealizowany na zamówienie Caritas Polska. Wynika z niego, że w Polsce w 2014 r. działało 835 instytucji charytatywnych Kościoła katolickiego; realizowały one około 5 tys. różnych przedsięwzięć.

  Większość instytucji – 432 – prowadziły zakony żeńskie (52 proc.), zakony męskie – 249 (30 proc.); diecezjalnych podmiotów było 154 (19 proc.).

  Z pomocy kościelnych instytucji charytatywnych w ubiegłym roku korzystało łącznie 2,9 mln beneficjentów.

  Według raportu, pod względem liczby prowadzonych projektów, najwięcej skierowanych jest do dzieci i młodzieży (1372). Są to przede wszystkim różnego rodzaju świetlice oraz kluby młodzieżowe. Badane podmioty pomagają również bezdomnym (897 inicjatyw) oraz organizują pomoc doraźną (861), na którą składają się przede wszystkim różnego rodzaju noclegownie oraz jadłodajnie.

  Biorąc pod uwagę beneficjentów, największy segment działalności charytatywnej Kościoła stanowi pomoc doraźna, z której w 2014 r. korzystało ponad 1,1 mln beneficjentów oraz pomoc żywnościowa, z której korzystało 650 tys. beneficjentów. Znacznie mniejsza ich liczba korzysta z usług medycznych (442 tys.).

  Pomoc Kościoła katolickiego w 2014 r. docierała do 286 tys. grupy dzieci i młodzieży, 203 tys. bezdomnych, 121 tys. niepełnosprawnych, 91 tys. osób starszych, 23 tys. uzależnionych, 6 tys. bezrobotnych oraz 5 tys. migrantów i uchodźców.

  Jak podaje ISKK, w niemal 11 tys. parafii w Polsce działa ponad 60 tys. organizacji parafialnych. W ciągu ostatnich lat liczba tych organizacji wyraźnie wzrastała. Organizacje te prowadzą różnorodną działalność. Większość z nich ma charakter wyłącznie modlitewny i duchowy. Ok. 12 proc. działalności podejmowanej przez organizacje to pomoc charytatywna.

  Skala i dane liczbowe dotyczące wspomnianych dzieł wskazują, że Kościół katolicki można bez wątpienia uznać za największą po państwie instytucję pomocy osobom potrzebującym w Polsce.

  PAP

  „Adwent i Boże Narodzenie” – Marta Wielek, Beata Legutko.

  Praktyczny poradnik z propozycjami zabaw i domowych katechez, które pomogą owocnie przeżyć z dzieckiem czas Adwentu i Bożego Narodzenia. Do książki gratis – szopka do samodzielnego składania.

 12. Przecież te lewackie ścierwo skupione wokół Progressu, kpi nienawścią do wszystkiego co polskie, katolickie, patriotyczne. To gorsza swołocz od faszystów,

 13. Zwracam uwagę, że komentarz dotyczący działań charytaywnych raczej obok tematu. już będę woluntariuszką w Orkiestrze owsiaka. jak zwykle w Chicago też sporo zbierzemy.

 14. Tak, większość stale na Progressie aktywnych logowiczów nie tyle krytykuje nowe władze w Polsce z troską o dobro sprawy, ale wydaje się celebrować z ogromną satysfakcją każde ich błędne posunięcie, prorokując PiSowcom same klęski i upadki, jakby na nie czekając. Często ta krytyka wydaje się być dyktowana nieskrywaną nienawiścią. Dlaczego? Przecież nowe władze w Polsce wybrano drogą demokratyczną, prezydent Duda jest reprezentantem wszystkich Polaków, także tych z Platformy. Skąd ta potworna nienawiść i prorokowanie samych niepowodzeń? Jak partia PiS zawiedzie, Polacy ją pogoni, jak to zrobili z Platformą. Przecież klęski nowych władz będą również i naszymi, wszystkich Polaków, klęskami. Najwyraźniej trudno ludzi odlutować (odspawać) od żłobu. Wpis na przykład p. Bożeny c-k (12/3/05 o godz. 6.04 AM) jest po prostu skandaliczny. Upalne lato stalinizmu! Pogratulować rozeznania polityczno-społecznego! Kobieta się cieszy, że Polska ma złą prasę na świecie!. Tak, ma. Zwłaszcza w pismach niemieckich!

  • To nie jest nienawisc tylko krytyka. Jezeli A.Duda chce byc prezydentem wszystkich Polakow, to powinien sie tak zachowywac, a nie jak urzednik PiS.

 15. Myślenie tych nienawistników jest takie. “Najlepiej żeby Polska pogrążyła się w chaosie i żeby wybuchła wojna domowa. Wyrżnąć pisiorów i w Polsce będzie normalnie.” Typowe bolszewickie myślenie. Nawet tytuł “…pełzający zamach stanu PiS” jest rodem z czasów stalinowskich, tak jak “pełzająca kontrrewolucja”. Niedaleko upadł A.J od Lenina. “Im gorzej w Polsce za czasów PiS-u -tym lepiej”

 16. Prezydent nie wykonuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent nie stoi pon ad prawem, w takiej sytuacji nalezy liczyc się z wnioskami o Trybunał Stanu.Wypowiedzi pana Dery podważające prawomocny, ostateczny wyrok także jego kwlaifikują do Trybunału Stanu.

 17. Trwa barburka. Rząd obiecuje sporo kasy dla górnictwa. Dla mnie ten rząd jest rządem ekonomicznych ignorantów. Cały swiat odchodzi od węgla. Polski rząd skazuje Polskę na technologiczny zastój. Prezydent nie wykonuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Moim zdaniem nalezy prezydenta postawić przed Trybunałem Stanu. mam nadzieję, iż nastapi to szybko…

  • Właśnie Barburka a nie (poprawnie-zgodnie z Radą Starców Z PAN i idiotycznie!) Barbórka. Barbara -odmieńcie łajzy

 18. Doczekałem się, że naszego niekwestionowanego bohatera, Człowieka, którego szanowaliśmy i szanujemy do dzisiaj, ideologa naszej politycznej emigracji, Kornela Morawieckiego, ustawia się dzisiaj w roli “usłużnego idioty PiS”. To ju za wiele! Protestuję przeciwko obrażaniu tego wielkiego Patrioty i Polaka i to tylko dlatego, że ma inne poglądy niż tutejsi, emigracyjni politolodzy.
  Ciekawe, kiedy to minister oświaty niby “obraził” natrętną dziennikarkę, (a widziałem wywiad, wiec wiem, co piszę!) na Progressie rozdarto szaty. Natomiast zwolenników PiSu można obrażać i opluwać do woli!

 19. Kornel Morawiecki nigdy nie był ideologiem emigracji! Protestuję, zawsze był to lewak, wystepujący przeciwko kapitalizmowiu i własności prywatnej, przeciwko kapitalizmowi.
  Uważam, że jest usłużnym idiotą PiS a to dlatego, iż wychodząc na mównicę sejmową mówił: Prawo nie ejst takie wazne, musi ono działać w intresie narodu.A kto będzie oceniał co lezy w interesie narodu? Przecież takie uzasadnienia wygłaszali ideolodzu NSDAP mówiąc i narodowosocjalistycznych śędziach, oni też mieli zwracać uwage na interes narodu nie na prawo.
  Bronilismy Morawieckiego gdy był szykanowany przez komunę. Czy dzisiaj, skoro prawo na działać w interesie narodu, Morawiecki będzie bronił szykanowanych przez Ziobre, Macierewicza i innych, śmiem w to wątpić. To są groźne poglądy, tak rodził się faszyzm. Jak patrzę na komentarze pisowców aktywnych na facebooku, wzywających do łamania prawa, do wsadzania do więzienia inaczej myslących jakoś nie widzę protestów ze strony Morawieckiego. Nie pisowcy nie protestują, nie twierdzą, że demokracja dopuszcza dyskurs i różnicę poglądów. PiS stał się watachą żądną krwi. Mieszkam we Wrocławiu, Morawieckiego znałem od dawna, dzisiaj niestety reki mu nie podam.
  Morawiecki za komuny był szykanowany to fakt, ale w opozycji nie odgrywal żądnej poważniejszej roli. Jego „Solidarność Walcząca była taką ciekawostką bez wielkiego znaczenia.
  Obserwator broni wicepremiera Glińskiego, ktorego przywołuje tutaj ni z gruszki ni z pietryszki. Ale dzisiaj juz zapowiedział on wysyłanie do teatrów urzędników sprawdzających treści przedstawień. Jednym słowem wraca cenzura. Jego pomyslu jakis filmów propagandowych i innych są rodem z czasów stalinowskich. Ale zostawmy oceny takich czy innych postaci.
  Demokracji będziemy bronić, jak trzeba bedzie będziemy bronić jej na ulicy. Na razie prezydent Duda łamie konstytucję odmawiając zaprzysiężenia trzech sędziów Trybunału. Mam nadzieje, iż przyjdzie czas, iż stanie za to przed Trybunałem Stanu. I proszę nie odwracać kota ogonem jskimś tam wywiadem. Na razie Duda na polecnie Kaczyńskiego łamie konstytucję i to jest istotne.
  Na facebooku i w innych miejscach trwa festiwal nienawiści do Trybunału i jego prezesa. Nawet dowiedziałem się z tej nienawistnej propagandy, że prezes Trybunału, człowiek zacny i uczciwy, ukrywał w domu mordercow Popiełuszki.
  Demokracji sobie zabrac nie damy. Jak trzeba będzie będziemy się prać na ulicach.

 20. No i mamy “bohatera walki o niepodległość” w osobie Grzesia. Żul z Wrocławia z bojowym nastawieniem w Internecie chce wywołać rewolucję. Zobaczysz, zamkną cię znowu w wariatkowie i nie będziesz mógł pisać w “Progressie”.

 21. Nie bój się Jarun PiS szukuje się do zwyczajnych politycznych represji. Jednak nie masz powodu się ciszyć, Ciebie też zamkną, czekaj spokojnie…

 22. Jesteście zabawni z tą swoją złością i bezsilnością. Nie ma realnej siły, która może preciwstawic się PiS-owi. PO w rozsypce, a nie mając programu – walczy o przetrwanie. D.Tusk dał dyla do Brukseli pod skrzydła Merkel. “Zamiast do zimnej celi, uciekł do Brukseli” 🙂 Siemioniak, Braun to nie są ci, którzy poprowadzą Platformę do zwycięstwa. Polityczne miernoty. A Schetyny boją się w Platformie, bo “wyrąbie” zwolenników Tuska. Pan Kaczyński wie, że ma siłę i okazję aby “dorżnąć watahę”, co zresztą czyni. Nie przejmuje się kwikiem i rozhisteryzowanymi babami. Społeczeństwo nie interesuje się sędziami, Trybunałem Konstytucyjnym i medialną wrzawą. To ich wojenka-salonowa zresztą.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: