“Trup” polskiej Konstytucji podąża za prezydentem Andrzejem Dudą.

0
1405

Dla Andrzeja Dudy to klątwa.

Jeszcze nie Trybunał Stanu, ale już piekło. I nie da się tego odczarować. Nie ma magicznego słowa, mającego przynieść ulgę. Czasu też nie można cofnąć. Czy w Australii, w Anglii czy w USA, PAD wszędzie spotyka się z protestami Polaków, którzy wykrzykują KON-STY-TU-CJA! Nie inaczej będzie 18 września w Waszyngtonie (poniżej grafik wydarzenia).

Jak nocny koszmar, “uśmiercona” polska Konstytucja towarzyszy prezydentowi we wszystkich jego podróżach. Ostatnio nawet w podczas okolicznościowych przemówień i spotkań. Wszędzie. Jak cień i wyrzut sumienia. Niewidoczna, uparta i cierpliwa.

I to musi być dla PAD bolesne i stresujące. A to dopiero początek. Wkrótce, być może, pojawi się nerwica, bezsenne noce i niespodziewane poty. Zaburzenia w wysławianiu się (już są). Niespotykana mimika twarzy (już jest). I jak w klasycznym horrorze – aby wszystko wróciło do normy – ktoś musi ponieść ofiarę. Potwór nasyci się i schowa za horyzont ludzkiej wyobraźni dopiero wtedy, kiedy złoży się przed nim coś cennego. Horrory nie kończą się zapomnieniem i wybaczeniem. Trup nie podaję ręki na zgodę swojemu katowi. I PAD o tym wie. I czuje. Przeklęty ten, kto poświęcił najwyższe prawo narodu dla korzyści politycznych i osobistych. I nie ma zmiłuj się. Samo słowo “przepraszam” nie wystarczy. Konstytucja, która przecież kiedyś powstanie i znowu będzie chlubą Polaków, domaga czegoś więcej. Naród też.

 

zdjęcia: banery, które pojawią się przed Białym Domem na przywitanie PAD

Dariusz Wiśniewski

 

Aktualny plan protestów dnia 18 września w okolicy Białego Domu z okazji wizyty Andrzeja Dudy w Waszyngtonie.

 

Protestujemy przeciwko wielokrotnym naruszeniom zasad Konstytucji RP przez Prezydenta RP. Hasłem dnia jest „KONSTYTUCJA!”

 

  • Nieformalnie spotykamy się od 8:30 AM w deli nieopodal LaFayette Square;
  • 9:00 AM – zbiórka pod Kościuszką, zdjęcia, być może rozmowa z prasą;
  • 10:00 AM – spotkanie z dziennikarzami na tle Białego Domu;
  • 11:30 AM – do momentu wyjazdu Prezydenta RP z Blair House do Białego Domu – pikieta przed głównym wejściem do Blair House, 1651 Pennsylvania Ave., N.W..

Wszystkich uczestników protestu prosimy o przygotowanie się na wypadek deszczu. Radzimy wziąć ze sobą peleryny z kapturami.

Powyższy plan skoordynowany został z osobami, które wybierają się na protest z NYC i Chicago.

Zapraszamy! Jeśli możesz się przyłączyć do protestu, napisz via Facebook Messenger lub zatekstuj na numer (202) 421-6172. Marcin Żmudzki

Podaj dalej, proszę!

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: